Jakub Moder - siła Lecha Poznań w drugiej linii
Jakub Moder - siła Lecha Poznań w drugiej linii Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Za nami bardzo ciekawa kolejka z perspektywy młodzieżowców. Czterech zdobyło po bramce, trzech zapisało po asyście, a po kontuzji wrócił Robert Gumny (Lech). Do jedenastki wyróżnionych wybraliśmy Tymoteusza Puchacza, Jakuba Modera (Lech Poznań) oraz Kamila Pestkę (Cracovia).

Występy młodzieżowców w 29. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Kamil Antonik (1998) - Przez 55 minut uganiał się za piłkarzami Legii Warszawa. Potem wszedł zapomniany Nemanja Mihajlović i też nic nie wskórał.
Mateusz Młyński (2001) - Od 46 minuty biegał za Santiego Samanesa. Oddał strzał, który i tak zatrzymał się na nodze rywala z pola.

Cracovia - Kamil Pestka (1998) - Jedyny Polak w drużynie! Przeciw Lechii Gdańsk wypracował dwie bramki. Znalazł się w naszej jedenastce kolejki.

Górnik Zabrze -Przemysław Wiśniewski (1998) - Dobry występ przeciw Piastowi Gliwice. Dobry, bo na zero z tyłu.
Adrian Gryszkiewicz (1998) - Aż dziw bierze, ale to dopiero jego pierwszy występ w sezonie. Od razu w pełnym wymiarze czasowym, z żółtą kartką na koncie.
David Kopacz (1999) - W 87 minucie wszedł za Jesusa Jimeneza.

Jagiellonia Białystok - Przemysław Mystkowski (1998) - Jedyny młodzieżowiec, który zagrał przeciw ŁKS-owi Łódź. Na swoje nieszczęście dostał żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w meczu z Piastem Gliwice.

Korona Kielce - Grzegorz Szymusik (1998) - Z Zagłębiem Lubin zaliczył pełne spotkanie.
Mateusz Spychała (1998) - Od 66 minuty grał za Michaela Gardawskiego.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - Cały, ale słaby mecz z Cracovią. Przegrał walkę o środek pola.
Karol Fila (1998) - Zapisał asystę przy bramce Łukasza Zwolińskiego.

Lech Poznań - Jakub Kamiński (2002) - Jedyny piłkarz z tego rocznika z dwoma golami z rzędu w meczach ekstraklasy. Tym razem trafił Pogoń Szczecin.
Tymoteusz Puchacz (1999) - W końcu zagrał na lewej obronie. Zapisał asystę i trafił do naszej jedenastki kolejki.
Jakub Moder (1999) - Świetny występ w środku pola. Miał udział przy trzech bramkach (gol, asysta, wypracowany gol). Z przyjemnością umieściliśmy go w jedenastce wyróżnionych.
Filip Marchwiński (2002) - W 70 minucie zmienił Daniego Ramireza. Hiszpan na jego nieszczęście brylował na boisku.
Robert Gumny (1998) - Pierwszy występ od listopada! Boczny obrońca nareszcie wrócił do gry po zerwaniu więzadła. W 77 minucie zmienil Bohdana Butkę.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - W meczu z Arką Gdynia w którejś sekundzie (!) zaskoczył go Adam Danch. Był to jedyny strzał tej drużyny. Potem bramkarz Legii miał już "plażę".
Michał Karbownik (2001) - Dobry mecz, ale znów bez konkretów w postaci gola czy asysty.
Piotr Pyrdoł (1999) - Wszedł w 76 minucie za Marko Vesovicia. To jego pierwszy występ od 19. kolejki, pierwszy w nowej drużynie. Cóż, przy takiej konkurencji o kolejne nie będzie łatwo.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - W meczu z Jagiellonią Białystok zastąpił pauzującego Macieja Dąbrowskiego. Wynik końcowy doskonale oddaje jaka to była zmiana...
Adam Ratajczak (2002) - Od 46 minuty grał za Antonio Domingueza.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - W derbach z Górnikiem Zabrze zagrał przez pełne 90 minut.
Tymoteusz Klupś (2000) - W 81 minucie zastąpił Patryka Tuszyńskiego.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Tylko 62 minuty. Zmienił go Paweł Cibicki.
Marcin Listkowski (1998) - Cały mecz. Dość blado wypadł na tle rówieśników z Lecha. Obejrzał żółtą kartkę. A że była to czwarta to nie zagra z Lechią Gdańsk.
Hubert Turski (2003) - Tym razem więcej minut. Wyszedł na całą drugą połowę - za nieprzydatnego Greka, Michalisa Maniasa.
Maciej Żurawski (2000) - Zagrał od początku do samego końca. Miał jedną dobrą okazję na gola.

Raków Częstochowa - Kamil Piątkowski (2000) - Cały mecz na boku obrony z Wisłą Kraków.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Rozegrał cały mecz z Wisłą Płock. Zdobył decydującą bramkę.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - W meczu ze Śląskiem zdobył już czwartą bramkę w sezonie. Nie dała ona jednak nawet punktu. Tak samo było zresztą jesienią we Wrocławiu.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Od 62 minuty grał za Torgila Gjertsena.

Wisła Kraków - Mateusz Hołownia (1998) - Wrócił do składu. Przeciw Rakowowi Częstochowa zapisał pełne 90 minut. Obejrzał pierwszą żółtą kartkę w sezonie.

Zagłębie Lubin - Bartosz Białek (2001) - Do samego końca z Koroną Kielce. W doliczonym czasie zepsuł okazję na bramkę na 2:1. Obił wtedy poprzeczkę.
Łukasz Poręba (2000) - Grał od 62 minuty za Filipa Starzyńskiego.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
6 GOLI i 2 ASYSTY: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
4 GOLE i 2 ASYSTY: Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław).
3 GOLE i 3 ASYSTY: Jakub Moder (Lech Poznań), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
2 GOLE i 3 ASYSTY: Mateusz Młyński (Arka Gdynia).
5 ASYST: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
4 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok).
4 GOLE: Damian Michalski (Wisła Płock)
2 GOLE i 2 ASYSTY: Jakub Kamiński (Lech Poznań), Sebastian Milewski (Piast Gliwice).
1 GOL i 3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
3 GOLE: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
2 GOLE: Filip Marchwiński (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Michał Rakoczy (Cracovia).
2 ASYSTY: Karol Fila (Lechia Gdańsk).
1 GOL: Dawid Kocyła (Wisła Płock), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Jan Sobociński (ŁKS Łódź).
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Robert Gumny (Lech Poznań), Juliusz Letniowski (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).

Czyste konta młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
10: Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1: Paweł Sokół (Korona Kielce).

Obronione rzuty karne przez młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
1: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Bramki samobójcze w PKO Ekstraklasie:
1: Damian Michalski (Wisła Płock), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).

Kto jest młodzieżowcem?
Od sezonu 2019/20 każdy zespół PKO Ekstraklasy musi wystawić młodzieżowca w swoim składzie. Status młodzieżowca należy się graczom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończą 22. rok życia oraz młodszym (w tym sezonie rocznik 1998 i młodsi).

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Oto nowy mistrz Polski? Jedenastka 29. kolejki PKO Ekstrakla...

Materiał oryginalny: Obrodziło golami i asystami. Młodzieżowcy na boisku: 29. kolejka Ekstraklasy [RAPORT] - Gol24