Obuwnik Prudnik. Oni po prostu nie zawodzą

Podium rywalizacji mikstów młodzieżowych po HMP. Od lewej w górnym rzędzie: Aleksandra Wojnicka i Maciej Siekierski (srebro) oraz Michał Kamiński i Milena Barakońska (złoto). Przed nimi trener klubowy Obuwnika Prudnik Kazimierz Kocik. Klubowe
Reprezentanci Obuwnika Prudnik wywalczyli pięć medali halowych mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów. Zdobyli dwa najważniejsze tytuły w mikstach i drużynie.

Przed rokiem podopieczni trenera Kazimierza Kocika zdobyli pięć medali i osiągnęli najlepszy wynik w historii klubu w konkurencjach halowych (złoto, dwa srebra i dwa brązy). Wynik ten udało się powtórzyć jeżeli chodzi o liczbę, a nawet poprawić, gdyż tym razem nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote, srebrny i dwa brązowe krążki.

W Milówce nie zawiodły po raz kolejny miksty i drużyny. W rywalizacji par na najwyższym stopniu podium stanęli srebrni medaliści z poprzednich mistrzostw Michał Kamiński - Milena Barakońska, którzy w finale pokonali inną parę Obuwnika: Maciej Siekierski - Aleksandra Wojnicka. Trzeci prudnicki duet Damian Idzi - Katarzyna Kielec zajął 9. pozycję.

Z dwoma tytułami mistrza kraju wrócił do Prudnika Kamiński, który nie obronił złota indywidualnie, ale oprócz mikstu triumfował także w drużynie. Wraz z Siekierskim i Idzi pokonali kolejno po 6-0 Łucznika Żywiec, MRKS Gdańsk i w decydującym pojedynku Społem Łódź.

Barkońska zdobyła natomiast jeszcze medal brązowy w drużynie z Wojnicką, Kielec i Dominiką Byrą.

Najlepiej indywidualnie spisała się Wojnicka, która w finałach znalazła się wraz z trzema klubowymi koleżankami. W Irundzie odpadła Byra, a w II - Kielec. W ćwierćfinale z turniejem pożegnała się Barakońska, a w półfinale Wojnicka. Dwie ostatnie przegrały z Adrianą Żurańską (Unia Pielgrzymka). Wojnicka zdobyła brąz, Barakońska była 6., Kielec - 11., a Byra - 22.

Obrońca złota z 2013 roku Kamiński miał czwarty rezultat, a Maciej Siekierski - szósty w kwalifikacjach, więc byli kandydatami do medalu. Ostatecznie jednak Kamiński zajął 6. miejsce, a Siekierski - 5. Na 12. pozycji zawody zakończył Idzi, a 20. był Oskar Nowak (Chrobry Głuchołazy).

W stawce juniorek w kwalifikacjach doskonale spisała się Karolina Farasiewicz, która miała drugi wynik, gorszy o 6 pkt od uzyskanego przez Marlenę Wejnerowską (Łucznik).

W finałach obie jednak przegrały nieoczekiwanie w ćwierćfinałach, a lepsza od Farasiewicz okazała się późniejsza brązowa medalistka Kinga Milaszkiewicz (Mewa Kołobrzeg). Opolanka zajęła 8. pozycję. Z kolei Kasper Helbin w 1/8 finału uległ 5-6 Przemysławowi Głuszkowi (Dziesiątka Jaworze) i zajął 9. miejsce. Dominik Makowski (Obuwnik) wywalczył 18. lokatę.

Blisko podium był jeszcze mikst Helbin - Farasiewicz, który sklasyfikowany został na 5. miejscu.