Obwodnica Opola od środy w remoncie. Będą też ograniczenia na ul. Luboszyckiej. Kierowcy wściekli [MAPA]

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Obwodnica Opola. Od środy rusza remont tej drogi. Będą też ograniczenia na ul. Luboszyckiej
Obwodnica Opola. Od środy rusza remont tej drogi. Będą też ograniczenia na ul. Luboszyckiej MZD Opole
Pracami objęty będzie odcinek obwodnicy północnej Opola o długości około jednego kilometra. Związana z tym organizacja ruchu budzi duże emocje. Od strony Kępy nie da się wjechać do miasta. Kierowcy pomstują, obawiając się paraliżu komunikacyjnego. Drogowcy odpowiadają, że wcześniej tego remontu nie dało się zrobić.

Pracami objęty ma być odcinek obwodnicy pomiędzy stacją paliw BP znajdującą się w rejonie skrzyżowania obwodnicy Opola z ul. Luboszycką, a dojazdem na wiadukt nad linią kolejową prowadzącą w stronę stacji Jelcz-Laskowice (przeprawa nad torami także nie będzie modernizowana w ramach tej inwestycji).

Początkowo inwestycja miała być wykonana wiosną i polegać tylko na usunięciu starej i ułożeniu nowej nawierzchni. Potem zapadła decyzja, aby przeprowadzić bardziej kompleksową modernizację tego odcinka obwodnicy Opola, obejmującą m.in. wymianę podbudowy drogi.

- To związane było z koniecznością opracowania nowej dokumentacji. Dopiero po jej ukończeniu możliwe jest rozpoczęcie prac. Stąd start inwestycji właśnie teraz, a nie w wakacje - mówi Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Drogowcy pojawią się na obwodnicy Opola w środę, 7 września. Wtedy też wprowadzona ma być tymczasowa organizacja ruchu.

- W kierunku Wrocławia będzie można jechać tak, jak do tej pory. Natomiast ruch w stronę Strzelec Opolskich będzie poprowadzony przez węzeł na Sobieskiego, a następnie ulicami Budowlanych, Kępską i Luboszycką, z której będzie można wrócić na obwodnicę - opisuje Adam Leszczyński.

Rzecznik MZD zaznacza, że pojazdy poruszające się objazdem będą znajdowały się na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

Zmieniona ma też być organizacja ruchu na odcinku ul. Luboszyckiej od skrzyżowania z ul. Lipową do obwodnicy. Odcinek ten będzie jednokierunkowy, z możliwością poruszania się tylko w stronę obwodnicy. To oznacza, że wjazd do Opola od Kępy będzie zamknięty. I ta zmiana budzi wśród dojeżdżających do Opola z tego kierunku ogromne emocje.

"Proponuję ogólnie zamknąć miasto i niech nikt nie wjeżdża" - denerwuje się pani Anna na profilu MZD na Facebooku, gdzie kierowcy wyrazili sporo krytyki pod adresem organizacji ruchu.

Adam Leszczyński wskazuje, że kierowcy jadący od strony Kępy będą mogli dostać się do miasta korzystając z obwodnicy: albo kierując się w stronę węzła Sobieskiego i Budowlanych, albo w stronę Oleskiej.

Utrudnienia związane z remontem obwodnicy Opola obejmują też komunikację miejską. Konkretnie chodzi o autobusy linii nr 21. - W trakcie robót autobus pojedzie trasą jednokierunkową: ul. Luboszycka - ul. Opolska - ul. Krzanowicka - ul. Jagiełły - ul. Sobieskiego - ul. Budowlanych - ul. Kępska do ul. Luboszyckiej - zapowiada rzecznik MZD.

Remont obwodnicy północnej Opola potrwa do grudnia. Zadanie kosztuje 3,7 mln zł, wykonawcą jest firma Best Obepel.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska