Ochrona jerzyków i walka z komarami

Materiał powstał we współpracy z Gminą Krapkowice
Kierownictwo krapkowickiego magistratu rozmawiało z Joachimem Siekierą o specyfice gniazdowania oraz właściwym przygotowaniu budek lęgowych dla jerzyków.
Kierownictwo krapkowickiego magistratu rozmawiało z Joachimem Siekierą o specyfice gniazdowania oraz właściwym przygotowaniu budek lęgowych dla jerzyków.
Szykuje się bardzo ciekawy program ochrony różnorodności biologicznej gminy Krapkowice.

Warsztaty dla młodzieży, promocja programów ochrony przyrody i oszczędzania zasobów wody, a także ochrona siedlisk chronionych w Polsce gatunków ptaków, to najważniejsze elementy tego programu. O specyfice gniazdowania oraz właściwym przygotowaniu budek lęgowych dla jerzyków, kierownictwo krapkowickiego magistratu rozmawiało z lokalnym pasjonatem i miłośnikiem przyrody, a także ornitologiem Joachimem Siekierą. Budki takie już pojawiły się na budynkach jednej z lokalnych firm. Wieczorem burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura miał możliwość asystowania przy obrączkowania kilku jerzyków. Jerzyk to najlepszy lotnik wśród ptaków. To także niesamowity sprzymierzeniec człowieka w walce z komarami. Według specjalistów potrafi zjeść dziennie do 20 tys. komarów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie