- Wiedza to majątek, którego nikt nam nie zabierze. Czasy w jakich żyjemy dobitnie wskazują, że trzeba się edukować ustawicznie, pogłębiać swoje umiejętności i nabywać nowe, dostosowywać się do zmieniającej rzeczywistości. Warto podkreślić również fakt, że studia podyplomowe są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy - mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, która w swojej ofercie studiów podyplomowych posiada unikatowe w skali kraju propozycje.
Nowość to zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów, umożliwiające absolwentom nauk technicznych nabycie kompetencji menedżerskich a także związanych z marketingiem czy finansami.
Kolejne studia - Lean i Six Sigma Expert to propozycja dla liderów i pracowników działów jakości, pracowników produkcji, specjalistów ds. zapewnienia jakości w produkcji i usługach, inżynierów ds. Lean, czy inżynierów ds. projektów Green Belt. W ofercie politechnicznych „podyplomówek” jest także odpowiedź na przepracowanie kadry menadżerskiej. Studia te skierowane są w szczególności do przedsiębiorców, przedstawicieli kadry menedżerskiej, którzy muszą zarządzać kapitałem ludzkim oraz własnym rozwojem na wszystkich płaszczyznach w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, zarówno realnym jak i wirtualnym, często podejmując decyzje w warunkach długotrwałego stresu, stojąc wobec wielu wyzwań i zagrożeń, w tym natury zdrowotnej.
Kolejne studia to zarządzanie projektami w organizacjach, czyli wariant dla osób, które chciałyby pracować jako: kierownik projektu, konsultant ds. zarządzania projektami, menedżer wyższego lub średniego szczebla w różnych organizacjach. Studia dotyczą prowadzenia projektów nie tyle skupionych na kwestiach inwestycyjnych, budowlanych. To mogą być również projekty logistyczne, organizacyjne, informatyczne, czyli takie, gdzie potrzebna jest wiedza dotycząca zarządzania projektami.
W ofercie studiów podyplomowych Politechniki Opolskiej jest także odpowiedź na pilne poszukiwanie specjalistów zajmujących się kosztorysowaniem i zarządzaniem przedsięwzięciami budowlanymi. Studia te pozwolą na zdobycie aktualnej wiedzy obejmującej najnowsze uregulowania prawne i zagadnienia ekonomiczno-finansowe dotyczące działalności przedsiębiorstw budowlanych oraz zarządzania przedsięwzięciami budowlanymi.
Następna propozycja to ciesząca się sporą popularnością informatyka śledcza. W programie zajęć są wyspecjalizowane przedmioty jak biały wywiad, pozyskiwanie danych, zabezpieczanie i analiza danych z urządzeń mobilnych, techniki analizy obrazu, aspekty prawne informatyki śledczej w Kodeksie Karnym, kryptografia i steganografia. W laboratoriach słuchacze uczą się także m.in. pozyskiwania informacji z komputera czy telefonu. Informatyka śledcza to propozycja nie tylko dla informatyków, ale również dla osób, które wiążą swoją ścieżkę zawodową z ochroną danych, bezpieczeństwem informatycznym a także interesują się np. białym wywiadem. W poprzednich edycjach wśród naszych słuchaczy było sporo przedstawicieli służb mundurowych.
Warsztaty edukacyjne w Wieluniu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?