Nasza Loteria

Odmień swoją przyszłość w dwa semestry

Materiał informacyjny Politechniki Opolskiej
Zaledwie dwa semestry wystarczą na zdobycie kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy. Właśnie trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Politechnice Opolskiej.

- Świat pędzi do przodu, musimy za nim nadążać. Stąd kluczowe jest ustawiczne dokształcanie, pogłębianie kompetencji. Studia podyplomowe na Politechnice Opolskiej to także odpowiedź na potrzeby rynku pracy, nowe wymagania. Dzięki naszej ofercie można całkowicie się przebranżowić i tylko w dwa semestry pozyskać ważną wiedzę i umiejętności - informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Nowością w ofercie studiów podyplomowych Politechniki Opolskiej jest informatyka w prawie i administracji. To propozycja np. dla pracowników administracji publicznej i samorządowej. - Cyfryzacja obszaru prawa i administracji oraz wirtualizacja wykorzystywanych przez te instytucje platform cyfrowych, ich obsługa, szczególnie w zakresie prawa i administracji publicznej wymaga praktycznych umiejętności wykorzystywania zaawansowanych narzędzi informatycznych - informuje dr inż. Ewelina Piotrowska, kierownik studiów.

Jak dodaje, starannie dobrana tematyka zajęć i najlepsi specjaliści prowadzący zajęcia, umożliwią zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i praktycznych umiejętności w technologiach informatycznych. Pierwszą grupę zajęciową stanowią akademickie wykłady dotyczące wybranych zagadnień z tematyki prawnej, ochrony danych osobowych i problematyki związanej z administracją publiczną. Drugi blok zajęć obejmuje wyspecjalizowane zagadnienia praktyczne z obszaru informatyki.

Kolejna nowość to instruktor odnowy psychosomatycznej, propozycja nie tylko dla absolwentów studiów okołomedycznych. W trakcie zajęć słuchacze m.in. poznają mechanizmy powstawania chorób cywilizacyjnych, zaburzeń psychosomatycznych i somatopsychicznych u człowieka. Zdobyta wiedza pozwala na angaż w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą polityką zdrowotną, profilaktyką schorzeń cywilizacyjnych i umacnianiem zdrowia. Absolwent może prowadzić własną działalność gospodarczą, pracować w ośrodkach spa czy klubach fitness.

Na potrzeby dostosowania się do wymogów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady uruchomiono kolejny kierunek. To audyt energetyczny z charakterystyką energetyczną budynków. Program studiów uwzględnia zagadnienia związane z charakterystyką energetyczną budynków, wykonywaniem audytów energetycznych budynków, budownictwem energooszczędnym i odnawialnymi źródłami energii. Pozwala to absolwentom na ubieganie się o wpis do wykazu osób uprawnionych do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej, prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Ponadto, w ofercie „podyplomówek” Politechniki Opolskiej są kierunki cieszące się od lat sporym zainteresowaniem jak np. informatyka śledcza; zarządzanie projektami w organizacjach; Chiny w biznesie międzynarodowym – prawne i kulturowe aspekty współpracy czy Lean Six Sigma Expert.

Rekrutacja już trwa. Szczegóły na: https://po.edu.pl/ksztalcenie/ksztalcenie-ustawiczne/studia-podyplomowe/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska