Odmienne nastroje w Opolu i Prudniku

Mariusz Matkowski
Tomasz Madziar (z lewej) z Prudnika aż siedem razy trafił za trzy punkty.
Tomasz Madziar (z lewej) z Prudnika aż siedem razy trafił za trzy punkty. Mariusz Matkowski
W II rundzie koszykarskiego Pucharu Polski AZS Politechnika pokonał Komtka Bytom 91:52, a Pogoń przegrała z Big Starem Tych 59:85.

W Opolu nie było mowy o innym wyniku, niż zwycięstwo AZS-u. W starciu II-ligowców opolanie przewyższali rywala w każdym elemencie, a bytomian złudzeń pozbawił w pierwszej połowie Krzysztof Zarankiewicz trafiając pięć z sześciu rzutów za trzy punkty. Opolanie grali zespołowo prowadzili 18:10, 41:17, 76:41 i ostatecznie wygrali 91:52.
- Teraz czekamy na ekstraklasę - mówi Jarosław Pawłowski, zdobywca 13. punktów dla AZS-u. - Chcemy się sprawdzić z bardzo silnym rywalem.

Z kolei w Prudniku było odwrotnie. I-ligowa ekipa z Tychów była poza zasięgiem gospodarzy. Tylko w pierwszych minutach trwała walka, ale potem było już tylko gorzej. Goście przejęli inicjatywę zbudowali przewagę i prowadzili 50:26. W ostatniej kwarcie rywal już "trenował" i Pogoń walczyła punkt za punkt. Ostatecznie przegrała jednak 59:85.

AZS Politechnika Opole - Komtek Bytom 91:52 (23:15, 29:9, 16:17, 23:11)
AZS: Zarankiewicz 15 (5x3), Wojciechowski 8 (2x3), Pakosz 1, Szymański 17 (1x3), Cichoń 2, Zubik, Pawłowski 13 (1x3), Kasperski 6, Styła 6, Bara 9 (2x3), Koszela 10, Kotyza 4. Trener Tomasz Wilczek.

Pogoń Prudnik - Big Star Tychy 59:85 (9:16, 14:20, 15:26, 21:23)
Pogoń: Kucia 15, Madziar 23 (7x3), M. Łakis 2, Janikowski 3 (1x3), Suprun, Ileksy, Bolibrzuch, Trytek 6, Kubiak, Stalicki 2, T. Łakis 8. Trener Tomasz Michalak.