Odra Brzeg przegrała z druzyną CCC Polkowice 71-85

Środkowa Odry Brittany Denson (z piłką) prezentuje wysoką formę i jest siódmą strzelczynią ligi (16 punktów na mecz). fot. Marcin Matkowski
Brzeska Odra z nadziejami jechała do Polkowic. Jednak mimo ambitnej postawy po przerwie musiała uznać wyższość rywalek.

CCC Polkowice - Odra Brzeg 85:71 (28:17, 20:12, 12:15, 27:27)
CCC: Bartelova 14 (1x3), Babicka 6 (1x3), Coleman 20 (2x3), Carter 18, Mieloszyńska 7 (1x3) - Pietrzak 13 (3x3), Trafimava 3 (1x3), Parker 4. Trener Krzysztof Koziorowicz.
Odra: Małaszewska 10 (1x3), Ukoh, Daniel 2, Sepulveda 16 (1x3), Denson 20 (1x3) - Stewart 13, Żyłczyńska 10, Buszta. Trener Jarosław Zyskowski.
Sędziowali: Tomasz Kudlicki (Warszawa) i Robert Mordal (Katowice).

Od początku spotkania CCC grało bardzo mocną obroną, z którą brzeżanki nie potrafiły sobie poradzić. Spotkanie trójką rozpoczęła była brzeska koszykarka Małgorzata Babicka, a po kolejnych szybkich akcjach jej koleżanek było 9:0.

Pierwsze punkty dla Odry zdobyła Brittany Denson, która, wespół z Jazmine Sepulvedą, wzięła na siebie ciężar gry. Było to jednak zbyt mało na rozpędzone miejscowe, które dodatkowo urządziły sobie konkurs strzelecki w rzutach za trzy punkty (w meczu trafiły aż dziewięć razy). Agresywna obrona wymuszała też częste faule przyjezdnych, a również w tym elemencie gospodynie były bezbłędne. Do końca I połowy przewaga CCC urosła aż do 19 pkt i wydawało się, że jest już po meczu.

W III kwarcie role się jednak odmieniły. Do akcji wkroczyła Denson, równie skuteczna w sytuacjach podkoszowych, jak i w rzutach z dystansu. Rozkręciły się Xenia Stewart i Natalia Małaszewska, swoje robiła także Sepulveda. Odra zdecydowanie poprawiła grę obronną, a rywalki miały utrudnione zadanie z wejściem pod brzeski kosz.

W ostatniej kwarcie brzeżanki zastosowały wysoką obronę, czym zupełnie wybiły z rytmu gospodynie i na pięć minut przed końcem CCC wygrywało tylko różnicą pięciu punktów. Sędziowie odgwizdali jednak piąty faul Denson.

Z tą decyzją nie mógł się pogodzić trener Jarosław Zyskowski. Otrzymał przewinienie techniczne, co skutkowało czterema rzutami wolnymi dla rywalek. Świetnie grająca w spotkaniu Ryan Coleman nie pomyliła się, trafiła wszystkie i przewaga CCC wzrosła do 9 pkt. Później rzuciła jeszcze wolne po faulu Justyny Daniel i ta różnica punktowa była już nie do odrobienia dla Odry. W całym meczu polkowiczanki miały aż 34 osobiste, z których trafiły 30 razy.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.