Odra Brzeg zagra o ligowe punkty Artego Bydgoszcz

Roman Baran
Ina Kochubei (z piłką) to liderka Odry. W pierwszym meczu z Artego zdobyła 26 punktów, miała 9 asyst i 5 zbiórek. Roman Baran
Dziś ekstraklasowa Odra Brzeg podejmuje w meczu o ligowe punkty Artego Bydgoszcz. Koncentracja i skuteczność mogą dać wygraną.

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej sezonu los brzeżanek jest przesądzony i po raz drugi z rzędu pod wodzą trenera Vadima Czeczuro będą one walczyć o utrzymanie.

Teraz chodzi o to, aby przystąpić do decydującej części sezonu z jak największą liczbą punktów i zyskać przewagę nad dwoma zespołami z Poznania, zamykającymi tabelę. To bardzo ważne, gdyż dwie ostatnie ekipy po drugim etapie (ekipy z miejsc 9-13 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż) spadną z ekstraklasy.

Aktualnie Odra ma tyle samo punktów co MUKS i o trzy więcej od AZS-u i jeżeli ma się to zmienić na korzyść brzeżanek to wydaje się, że szansa jest na to tylko dzisiaj. Artego jest bowiem dziewiąte i też straciło szansę na walkę w górnej połówce, podczas gdy ostatni rywal Odry - Energa Toruń jest czwarty.

- Nam nie pozostało już nic innego jak wygrywać i walczyć w każdym meczu - nie ma wątpliwości Natalia Małaszewska z Odry. - Aby tak się stało musimy poprawić naszą skuteczność, zwłaszcza rzutów osobistych, bo gdyby była w ostatnich dwóch meczach wyższa, to miałybyśmy dwa punkty więcej na koncie.
- Nie możemy też już więcej przespać pierwszej kwarty, tak jak w Pruszkowie, bo w wąskiej kadrze ciężko nam niwelować dystans - dodaje trener Vadim Czeczuro. - Konieczna jest koncentracja i uważna gra w defensywie.

Ich słowa wydają się niezwykle trafione, gdyż w pierwszym meczu z Artego w Bydgoszczy zdecydowały o skromnej porażce 85:89. Wówczas w pierwszej kwarcie rywali wypracowały 11 punktów przewagi i mimo wygranej przez nasz zespół czwartej kwarty ośmioma punktami, start nie zdołały odrobić. Wówczas zawiodła jednak nie skuteczność rzutów osobistych, a za trzy punkty. Odra trafiła tylko osiem z 27 prób.

- W naszej trudnej sytuacji personalnej i organizacyjnej trzeba pochwalić dziewczyny, bo się nie poddają i wierzę, że spotka je za to nagroda - kończy Czeczuro.

Odra Brzeg - Artego Bydgoszcz. Dziś, godz. 18.00. Hala ul. Oławska. Bilety 10 i 5 zł.