Odra Brzeg zwycięstwem otwiera sezon

Tadeusz Wyspiański
Po zaciętym spotkaniu brzeskie koszykarki wywiozły punkty z Leszna.

Tęcza Leszno - Odra Brzeg 73:75 (15:10, 18:19, 12:27, 28:19)
Tęcza: Gawrońska 13 (3x3), Durak 8 (2x3), Drzewińska 10 (2x3), Walich 19 (1x3), Czarnecka 7 (1x3) - Krysiewicz 10, Gajewska 6, Kaszewska, McCracklin, Głocka. Trener Jarosław Krysiewicz.
Odra: Sepulveda 14 (1x3), Małaszewska 18 (3x3), Ukoh 20, Daniel, Denson 10 (1x3) - Teklińska, Steward 10, Żyłczyńska 3 (1x3). Trener Jarosław Zyskowski.

Obie drużyny kilka razy spotykały się w przedsezonowych sparingach. Górą była w nich Odra. Dlatego też brzeżanki jechały do Leszna z nadzieją wygranej.

Pierwszą połowę wygrały jednak miejscowe. Lecz ich przewaga była niewielka.

- Nie wiem co w przerwie powiedział zawodniczkom trener Jarosław Zyskowski - mówi Bolesław Garncarczyk, prezes Odry. - Zespół w trzeciej kwarcie znakomicie zagrał w obronie i sporo rzucił. To ustawiło mecz.

Wyniki

Wyniki

1. kolejka ekstraklasy kobiet: Tęcza Leszno - Odra Brzeg 73:75, Lider Pruszków - Lotos Gdynia 82:84, Wisła Kraków - CCC Polkowice 67:73, AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 86:73, Energa Toruń - MUKS Poznań 85:39, ŁKS Łódź - AZS Gorzów 53:79. Pauzował ROW Rybnik.

W ostatniej kwarcie gospodynie próbowały ratować wynik rzutami za trzy punkty. Trafiały Małgorzata Gawrońska, Joanna Czarnecka, a przewaga Odry zaczęła topnieć. Brzeżanki wytrzymały jednak napór Tęczy. Bardzo dobrze w obronie zagrała Brittany Denson, która dopiero kilka dni temu zameldowała się w Brzegu.

- Nie mogę nikogo wyróżnić - kończy Garncarczyk. - Wszystkie dziewczyny zagrały z zębem, walecznie i zrobiły nam wszystkim piękny prezent.