Odra Opole przegrała siódmy mecz wiosną

Mariusz Matkowski
Charles Uchenna
Charles Uchenna Mariusz Matkowski
Nasz I-ligowiec nie sprostał w Świnoujściu Flocie. Niemal tradycyjnie do przerwy Odra utrzymywała bezbramkowy remis, aby w drugiej połowie stracić dwie bramki.

Chyba najlepszą okazję zmarnował w pierwszej połowie Charles Uchenna, który w 19. min minął bramkarza i strzelał z ostrego kąta, ale z interwencją zdążył obrońca. Uderzali także Filipe i Paweł Król, ale na posterunku był bramkarz Floty. Zanim do tego doszło w roli głównej wystąpił Jakub Bella, broniąc w 15. minucie uderzenie głową Dziuby. Potem strzelał jeszcze Chrzanowski, a dobijał Fechner, który przestrzelił. W 37. min znów szarżował Uchenna, ale tym razem poradzili sobie z nim dwaj obrońcy gospodarzy.

Po przerwie W opolskiej bramce kontuzjowanego Jakuba Bellę zastąpił Mateusz Sławik i po 12. minutach i dwóch dobrych interwencjach, skapitulował. Flota przeprowadziła szybką akcję, wzdłuż bramki podawał rezerwowy Burliga, a Pietruszka trafił do siatki. Chwilę wcześniej minimalnie spudłował Paweł Odrzywolski, a minutę po pierwszym golu gospodarze mogli podwyższyć. Tym razem spudłował jednak Buśkiewicz.
Bramka ożywiła miejscowych, a w 63. i 65. min znów interweniować musiał Sławik, który dwukrotnie zatrzymał Dziubę w sytuacji sam na sam. Od 70. min opolanie postawili wszystko na jedną kartę i zaczęli atakować większą liczbą piłkarzy, a przez to łatwiej w ataku mieli gospodarze.

W 77. min po podaniu Łazara w sytuacji sam na sam znalazł się Buśkiewicz i po jego strzale w długi róg z 15 metrów zrobiło się 2-0. Ostatnie 10 minut nie przyniosło nic ciekawego, a opolanie wyraźnie rozbici nie byli w stanie zagrozić rywalowi.

O ich bezradności świadczy żółta kartka dla siedzącego na ławce Rogowskiego, który w efekcie zobaczył czerwień. Odrę dobić mógł Andraszek, ale w doliczonym czasie gry zmarnował stuprocentową sytuację.

Flota Świnoujście - Odra Opole 2-0 (0-0)
1-0 Pietruszka - 57., 2-0 Buśkiewicz - 77.
Flota: Prusak - Omar, Hrymowicz, Rygielski, Fechner - Chrzanowski (51. Łazar), Niewiada, Sojka (46. Burliga), Pietruszka (82. Andraszak) - Buśkiewicz, Dziuba.
Odra: Bella (46. Sławik) - Kowalczyk, Król, Kiciński, Kalinowski - Rogowski (63. Cieluch), Jaskólski (69. Adamczyk), Odrzywolski, Monasterski, Felipe - Uchenna.
Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Burliga - Rogowski. Czerwona kartka: Rogowski (90.). Widzów 2000.