Odra Opole przegrała sparing ze Ślęzą Wrocław

Dawid Kort (na pierwszym planie) zdobył jedynego gola dla Odry.
Dawid Kort (na pierwszym planie) zdobył jedynego gola dla Odry. Wiktor Gumiński
W przedostatnim spotkaniu kontrolnym zaplanowanym podczas zimowego okresu przygotowawczego, 1-ligowa Odra Opole przegrała 1-2 z występującą o dwie klasy rozgrywkowe niżej Ślęzą Wrocław.

Mecz sparingowy, który został rozegrany w stolicy Dolnego Śląska, rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla wrocławian, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Potem wyrównującego gola strzeliła Odra. Dokładnie uczynił to Dawid Kort w 26. minucie.

Na decydujące trafienie trzeba było poczekać już znacznie dłużej, bo aż do 83. minuty. Decydujący cios wyprowadziła Ślęza, co oznaczało drugą porażkę Odry w zimowych sparingach (wcześniej też 1-2 z Puszczą Niepołomice).

We Wrocławiu opolanie wystąpili w następującym składzie: Kuchta (72. Sapielak) – Tabiś (46. Szrek), Kamiński (62. Kostrzycki), Żemło (62. Wypych), Matuszewski (72. Klimek), Niziołek (62. Trojak), Drewniak (72. Surzyn), Nowak (62. Mikinic), Kort (46. Żak), Janus (46. Gancarczyk), Piech (46. Czapliński).

Za tydzień Odrę czeka ostatnia potyczka kontrolna. 20 lutego zmierzy się ona z Miedzią Legnica. Tydzień później wznowi już zmagania w Fortuna 1 Lidze, wyjazdowym meczem z aktualnym wiceliderem - ŁKS-em Łódź.