Oficjalne strefy kibica UEFA w Opolu, Brzegu i Krapkowicach

Jarosław Staśkiewicz
Jarosław Staśkiewicz
Rodzina Kaniów kupiła w opolskim Realu gadżety na zbliżające się mistrzostwa w piłce nożnej. Coś dla dzieci i coś dla taty.
Rodzina Kaniów kupiła w opolskim Realu gadżety na zbliżające się mistrzostwa w piłce nożnej. Coś dla dzieci i coś dla taty.
Gdy już kupiłeś euroflagę, eurobuty i eurokieliszki, poszukaj miejsca na oglądanie euromeczów.

W Opolu, Brzegu i Krapkowicach powstają licencjonowane przez UEFA strefy kibica. Oprócz nich będą też strefy objazdowe.

Regiofutbol - portal dla kibiców piłkarskich - wszystko o Euro 2012

Oficjalne strefy kibica Euro 2012 są w Polsce tylko cztery - w miastach, które organizują mistrzostwa. Ale UEFA wydawała też licencje na "pokazy publiczne". I o te właśnie licencje postarały się trzy opolskie samorządy, organizując miejsca do wspólnego przeżywania sportowych emocji. Zarówno w Opolu, Brzegu jak i Krapkowicach za wstęp do takich stref nie trzeba będzie płacić.

Najwięcej kibiców pomieści opolski amfiteatr - na każdy mecz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki przygotowało 3,5 tysiąca bezpłatnych wejściówek.

Żeby ułatwić wejście na widownię, amfiteatr będzie otwierany już na dwie godziny przed transmitowanym meczem, a kasy z wejściówkami zostaną otwarte jeszcze pół godziny wcześniej. Na miejscu, podobnie jak podczas innych imprez organizowanych w amfiteatrze, będą czynne stanowiska gastronomiczne z jedzeniem, a także piwem o zawartości alkoholu do 3,5 procent, bo zgodnie ze zmienioną w ubiegłym roku ustawą tylko takie można pić na imprezach sportowych.

Jedynym minusem jest fakt, że NCPP zaprasza fanów piłki tylko w dni, kiedy swoje mecze rozgrywają Polacy, a wszystkie spotkania będzie można oglądać dopiero od fazy ćwierćfinałowej.

W Brzegu strefa kibica będzie czynna od pierwszego do ostatniego dnia mistrzostw. I to nawet w te wieczory, kiedy piłkarze mają zaplanowaną przerwę w rozgrywkach. - Wtedy chcemy wyświetlać filmy fabularne, ale jeszcze negocjujemy z dystrybutorami - mówi Andrzej Sowa, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury.
Minieuro z udziałem młodzieżowych grup z niemieckiego Altenkirchen i czeskiego Jabłonkowa będzie też towarzyszyło oglądaniu meczów w Krapkowicach.

O licencję od UEFA postarało się starostwo powiatowe, a telebim zostanie ustawiony na placu przed halą sportową przy ul. Kilińskiego.

- Ekran będzie stał przez całe mistrzostwa, a wstęp będzie oczywiście bezpłatny - zapewnia Witold Rożałowski, dyrektor gabinetu starosty. - Ponieważ mamy również licencję komercyjną, więc dla kibiców będziemy starali się przygotować także ofertę gastronomiczną.

Mecze na telebimach będą mogli obejrzeć również kibice w trzech innych opolskich miastach: Paczkowie, Nysie i Głubczycach, ale tam sportowe miasteczka pojawią się tylko na jeden dzień. To tzw. mobilne strefy kibica organizowane przez jednego ze sponsorów Euro.

W Nysie ekran będzie 19 czerwca, w Paczkowie 21 czerwca, a w Głubczycach 27 czerwca.

Co z pozostałymi kibicami? Pozostaje im liczyć na prywatną inicjatywę. W Kluczborku czy Namysłowie lokalni przedsiębiorcy będą ustawiali duże telewizory w namiotach lub ogródkach piwnych.

Mogą to robić, nie starając się o zgodę UEFA, jeżeli przekątne ekranów nie mają więcej niż 3 metry, a widzów jest nie więcej niż 150 i nie muszą płacić za wejście. O licencję postarał się za to przedsiębiorca ze Strzelec Opolskich, który telebim ustawi w dużym namiocie w miejskim parku.

Na razie ruszyła karuzela gadżetomanii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska