Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Opolanie zdobyli dwanaście medali!

mkszryw.opole.pl
Pływaczki Zrywu Opole (od lewej): Natalia Pawlaczek, Anna Kawecka, Aleksandra Kamińska (zasłonięta) i Paula Żukowska. mkszryw.opole.pl
Reprezentanci województwa opolskiego medalowe żniwo zgarnęli w pływaniu i lekkoatletyce. W tych dwóch dyscyplinach zdobyli łącznie dwanaście medali.

Pokaźnej zdobyczy na młodzieżowych igrzyskach pływaczek Zrywu Opole należało się spodziewać. W roczniku 1993 od kilku lat zawodniczki opolskiego klubu dominują na krajowych arenach. Na imprezie trwającej na obiektach województwa lubuskiego nie było inaczej. Nasze 17-latki zdobyły 10 medali.

Sztafeta Zrywu płynąca w zestawieniu: Anna Kawecka, Aleksandra Kamińska, Natalia Pawlaczek i Paula Żukowska okazała się najlepsza zarówno na dystansie 4x100, jak i 4x200 m stylem dowolnym. Do tych dwóch złotych medali podopieczne trenera Jacka Urantówki dorzuciły jeszcze pięć indywidualnie.

Kawecka wygrała na 50 i 100 m stylem dowolnym, Żukowska triumfowała na 400 m stylem dowolnym i zmiennym, a Pawlaczek była najszybsza na 200 m stylem dowolnym. Dorobek medalowy uzupełniły dwa brązowe medale Żukowskiej na 200 m stylem zmiennym i 800 m stylem dowolnym oraz srebro Pawlaczek na 100 m stylem dowolnym.

Dzięki tym zdobyczom Opolszczyzna wygrała klasyfikację medalową w pływaniu. Powody do radości były też na stadionie lekkoatletycznym. Anna Wloka (Podium Kup) była faworytką rywalizacji w pchnięciu kulą i nie zawiodła.

(fot. mkszryw.opole.pl)

Podopieczna trenera Jacka Dziuby osiągnęła wynik 14,20 m i aż o 99 cm wyprzedziła Angelikę Kalinowską (Zawisza Bydgoszcz). Złoty medal wywalczył też w biegu na 800 m Patryk Wróbel (Juvenia Głuchołazy). Trenowany przez Jana Macjona zawodnik uzyskując czas 1.54,58 pobił swój rekord życiowy.

Niewiele do podium zabrakło dwójce z MGOKSiR Korfantów trenowanej przez Mariusza Żabińskiego : Natalii Kondys i Piotrowi Piotrowskiemu. Oboje w biegach na 2000 m z przeszkodami zajęli czwarte lokaty.

Na szóstym miejscu rywalizację zakończyli: Agnieszka Piotrkowska (UKS MOS Opole - 1500 m) oraz Krzysztof Mendel (Ekonomik Nysa - rzut dyskiem). Natomiast na ósmym reprezentanci UKS MOS Opole: Natalia Gordzielik (siedmiobój) i Mariusz Chochorowski (skok wzwyż).