Ogromne zainteresowanie programem „Podróże z klasą”. Wystarczyło 12 minut, by pieniądze na wycieczki się skończyły

OPRAC.:
Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W 12 minut wyczerpała się pula wniosków, jakie można było składać, by uzyskać finansowanie na wycieczki szkolne w ramach programu „Podróże z klasą”. W środę o godz. 10.00 ruszył nabór, na to przedsięwzięcie przeznaczono 60 mln zł. Zarejestrowano 2,2 tys. wniosków.

Spis treści

Ogromne zainteresowanie programem „Podróże z klasą”

Program „Podróże z klasą” skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem – jak mówiła minister edukacji Barbara Nowacka, zapowiadając uruchomienie programu – jest przede wszystkim zachęcenie młodzieży do udziału w kulturze.

wycieczki szkolna
Program, który zakłada finansowanie wycieczek szkolnych cieszy się dużą popualrnością. fot. Mariusz Kapała

– W ciągu pierwszych 12 minut od uruchomienia systemu o godz. 10.00 zarejestrowano 2273 wnioski o dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach przedsięwzięcia #PodróżezKlasą wyczerpując przeznaczoną pulę środków w kwocie 60 mln zł – podało w środę MEN na platformie X.

Czym jest program „Podróże z klasą”?

W ramach „Podróży z klasą” dofinansowaniu w 100 proc. podlegają wycieczki trwające od 2 do 5 dni. W ramach dwudniowej wycieczki uczniowie muszą odwiedzić przynajmniej dwie instytucji kultury, np. muzea, teatry, filharmonie, miejsca pamięci, centra naukowe; w przypadku wycieczki trzydniowej – trzy instytucje itd.

Wycieczka dwudniowa może zostać sfinansowana do 20 tys. zł, trzydniowa – do 30 tys. zł, czterodniowa – do 40 tys. zł, pięciodniowa – do 50 tys. zł. W wycieczce musi wziąć co najmniej 10 uczniów, a łączny koszt zakwaterowania i wyżywienia uczestnika wycieczki nie może przekroczyć kwoty 250 zł na dobę.

Ze środków pochodzących z dotacji mogą być finansowane tylko wydatki uwzględnione w kalkulacji kosztów wycieczki, w tym: koszty przejazdu, bilety wstępu, zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie uczestników wyjazdu. Jeżeli kwota dotacji pokrywa całkowicie koszty wycieczki, o których mowa wyżej, nie jest wymagany wkład własny, przy czym koszt prowizji podmiotu zewnętrznego organizującego wycieczkę (np. biura turystycznego) może być sfinansowany wyłącznie ze środków własnych wnioskodawcy.

Na finansowanie programu w 2024 r. przewidziana jest łączna kwota 60 mln zł. Na wycieczki uczniowie pojadą w nowym roku szkolnym 2024/2025, od września do grudnia.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj
StrefaEdukacji.pl
!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ogromne zainteresowanie programem „Podróże z klasą”. Wystarczyło 12 minut, by pieniądze na wycieczki się skończyły - Strefa Edukacji

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska