Około 100 przedsiębiorców z województwa opolskiego honoruje bon turystyczny. To hotele i biura podróży. Zobacz, które

Materiał informacyjny Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Hotel Szara Willa z Opola
Hotel Szara Willa z Opola
Bonem turystycznym, przysługującym na dzieci, można płacić za usługi w całej Polsce, ale my szczególnie zachęcamy do korzystania z oferty firm na Opolszczyźnie - mówi Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny powstał, żeby wspierać polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. To dokument elektroniczny uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko, który rodzice lub opiekunowie mogą wykorzystać do końca marca 2022 roku.

Niestety, obecnie z powodu obostrzeń epidemicznych wprowadzonych w branży turystycznej, z bonu korzystać nie można, ponieważ możliwe jest jedynie nocowanie w celach służbowych.

- Jednak mimo pandemii możliwe jest dokonywanie rezerwacji , a następnie zapłacenie za usługi bonem - podkreśla Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Na świąteczno-noworoczny czas wielu przedsiębiorców z branży turystycznej przygotowało dla klientów specjalne vouchery do wykorzystania w późniejszym terminie, gdy turystyka zostanie uruchomiona.

- Kwestią porozumienia się z właścicielem obiektu jest, czy taki voucher będzie można sfinansować na przykład w części z bonu. W obecnej sytuacji wiele firm przystaje na takie rozwiązanie - podpowiada Piotr Mielec. - Warto zadzwonić do konkretnego obiektu i o to spytać.

Bonem można opłacić nocleg w obiekcie, który jest wpisany na listę Polskiej Organizacji Turystycznej lub skorzystać z oferty wypoczynku zorganizowanego przez biuro podróży, które także musi być zarejestrowane przez POT.

Takich podmiotów jest w województwie opolskim ponad 100, a Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna szczególnie zachęca do nocowania, spędzania czasu wolnego i poznawania lokalnych atrakcji turystycznych oraz opolskich miejscowości.

Wśród nich są m.in.: najbardziej rozpoznawalne poza regionem opolskie atrakcje czyli Moszna Zamek i JuraPark; w Opolu hotele Szara Willa i De Silva; na polsko czeskim - pograniczu mamy Hotel Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej czy Hotel Aspen w Podlesiu pod Głuchołazami.

Odpocząć aktywnie można spędzając czas sfinansowany bonem w Hotelu Jakubus w Jakubowicach pod Namysłowem, ulokowanym w sąsiedztwie stadniny koni. W leśnych ostępach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego noclegi oferują m.in. Dwór Hubertus w Brynicy i Zamek Bożejów. W powiecie opolskim odpocząć można także w Resorcie Bajka w Grodźcu, a w powiecie krapkowickim - w Zamkowym Młynie w Krapkowicach.

Kto chciałby zwiedzić szlak opolskich zamków i pałaców, może zatrzymać się m.in. w Pałacu Pawłowice w powiecie oleskim, który leży też na opolskim szlaku winnym.

- W czasie epidemii, kiedy raczej rezygnujemy z dalekich wyjazdów z obawy przed zakażeniem koronawirusem daleko od domu, wypoczynek w najbliższej okolicy wydaje się dużo bardziej atrakcyjny, a ciekawych miejsc w naszym regionie jest sporo - mówi Piotr Mielec, dyrektor OROT. - A jeśli jeszcze można taki pobyt sfinansować bonem, to koszty znacząco maleją.

Spośród organizatorów turystyki w bazie jest Almatur, który organizuje letni i zimowy wypoczynek dla dzieci oraz Nowa Itaka oferująca wypoczynek w kraju i za granicą.

Z ogólnopolskich danych wynika, że Polacy z bonów mogą sfinansować eskapady turystyczne w kraju o wartości 900 mln zł, a na konto przedsiębiorców trafiło już 286 mln zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://orot.pl/ w zakładce Polski Bon Turystyczny oraz na facebookowym profilu Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. https://www.facebook.com/Opolska-Regionalna-Organizacja-Turystyczna-OROT-240499816023359

Dodaj ogłoszenie