Olbrzymie środki dla gminy Krapkowice

Materiał powstał we współpracy z Gminą Krapkowice
W gminie Krapkowice wiemy jak sięgać po środki zewnętrzne. Tylko w ciągu kilkunastu miesięcy pracownikom Urzędu Miasta i Gminy udało się uzyskać dofinansowanie przekraczające połowę środków przeznaczonych na realizację zadań. To niewątpliwie wielki sukces. Na projekty realizowane od 1 stycznia 2019 roku do 12 czerwca 2020 roku otrzymaliśmy ponad 22 mln złotych, przy łącznej wartości niemal 42 mln złotych.

Na zadania inwestycyjne, najwięcej, bo niemal 5 mln złotych otrzymaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na rewitalizację mostu kolejowego oraz parku miejskiego w Krapkowicach. 3,6 mln złotych z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej - Mosty dla Regionów trafiło do gminy na opracowanie dokumentacji niezbędnej do budowy mostu południowego na Odrze. Prawie 1,5 mln złotych pozyskaliśmy na budowę kanalizacji sanitarnej w Żużeli, a 1,2 mln złotych na termomodernizację wraz z wymianą źródeł światła w obiektach użyteczności publicznej.

Łącznie na zadania inwestycyjne do gminy trafi ponad 15,5 mln złotych przy całkowitej wartości projektów niemal 34,5 mln złotych.

Z zadań nieinwestycyjnych niemal 1,9 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego przeznaczonych zostanie na likwidację indywidualnych źródeł ciepła w gminie Krapkowice. Na refundację kosztów kształcenia pracowników młodocianych z Funduszu Pracy trafi ponad 250 tys. złotych, z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na rozwój kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia 150 tys. złotych, a w ramach Ustawy o finansowaniu zadań oświatowych na wyposażenie szkół podstawowych w podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe ponad 132 tys. złotych.

Łącznie na zadania nieinwestycyjne do gminy trafi ponad 6,7 mln złotych przy całkowitej wartości projektów ponad 7,4 mln złotych.

Dodatkowo gminny projekt „Krapkowice z perspektywą na przyszłość” znalazł się wśród 54 projektów wybranych do drugiego etapu naboru w ramach programu Rozwój Lokalny (finansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021). W drugim etapie wybranych zostanie ok. 15 projektów, które otrzymają dofinansowanie od 3 do 10 mln euro.

W dalszym ciągu na etapie weryfikacji są projekty: Czas na przesiadkę w Aglomeracji Opolskiej; Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez modernizację trzech przejść dla pieszych w Krapkowicach; Doposażenie szkół podstawowych w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych biologia, geografia, fizyka, chemia; Posiłek w szkole i w domu; Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym - Stypendia szkolne i zasiłki szkolne; Refundacja kosztów kształcenia pracowników młodocianych; Zdalna Szkoła Plus w ramach ogólnopolskiej sieci edukacyjnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie