Oleskie VIP-y rywalizowały sportowo. Wygrał Gorzów Śląski

Mirosław Dragon
W hali sportowej Kotwica w Praszce rozegrano XIX Turniej Sportowy Radnych Gmin Powiatu Oleskiego. Wystartowały w nim wszystkie 7 gmin oraz drużyna oleskiego starostwa. Najlepsza okazała się reprezentacja gmin Gorzów Śląski.  W klasyfikacji ogólnej pokonała gminę Rudniki o 3 punkty. Trzecie miejsce na podium zajęło Olesno. Dalsze lokaty zajęli: 4. Praszka5. Radłów6. Dobrodzień7. Zębowice8. StarostwoRadni i urzędnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: siatkówka (najlepszy zawodnik: Piotr Kapela - Dobrodzień), tenis stołowy (najlepszy zawodnik: Sebastian Dyrka - Gorzów Śląski),warcaby (najlepszy zawodnik: Andrzej Pyziak – wójt Rudnik),turniej rekreacyjny (rzut lotkami do celu, rzut do kosza, strzał na bramkę i rzut piłką lekarską).Najlepszą zawodniczką turnieju została Danuta Janikowska, wiceburmistrz Praszki.
W hali sportowej Kotwica w Praszce rozegrano XIX Turniej Sportowy Radnych Gmin Powiatu Oleskiego. Wystartowały w nim wszystkie 7 gmin oraz drużyna oleskiego starostwa. Najlepsza okazała się reprezentacja gmin Gorzów Śląski. W klasyfikacji ogólnej pokonała gminę Rudniki o 3 punkty. Trzecie miejsce na podium zajęło Olesno. Dalsze lokaty zajęli: 4. Praszka5. Radłów6. Dobrodzień7. Zębowice8. StarostwoRadni i urzędnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: siatkówka (najlepszy zawodnik: Piotr Kapela - Dobrodzień), tenis stołowy (najlepszy zawodnik: Sebastian Dyrka - Gorzów Śląski),warcaby (najlepszy zawodnik: Andrzej Pyziak – wójt Rudnik),turniej rekreacyjny (rzut lotkami do celu, rzut do kosza, strzał na bramkę i rzut piłką lekarską).Najlepszą zawodniczką turnieju została Danuta Janikowska, wiceburmistrz Praszki. fot. Andrzej Szklanny, oprac. Mirosław Dragon
Urzędnicy z Gorzowa Śląskiego są najlepszymi sportowcami w powiecie oleskim. Wyprzedzili samorządowców z Rudnik, którzy przez ostatnie lata byli hegemonami w Turnieju Radnych Gmin Powiatu Oleskiego.

Materiał oryginalny: Oleskie VIP-y rywalizowały sportowo. Wygrał Gorzów Śląski - Nowa Trybuna Opolska