Olimp Grodków pewnie wygrał w Świdnicy z ŚKPR-em

Szczypiorniści Olimpu Grodków mieli po spotkaniu powody do zadowolenia.
Szczypiorniści Olimpu Grodków mieli po spotkaniu powody do zadowolenia. Oliwer Kubus
Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele Olimpu Grodków w zaległym meczu z minionego weekendu. Nasi piłkarze ręczni pewnie wygrali w Świdnicy z ŚKPR-em 27-21.

Początek spotkania z ostatnią drużyną w tabeli do łatwych jednak nie należał. Miejscowi bowiem trzymali się dzielnie i na półmeku inauguarcyjnej odsłony był remis po 6. Wtedy jednak nastąpił zryw grodkowian, którzy rzucili sześć goli z rzędu nie tracą przy tym żadnego.

Tym samym wyraźnie też uspokoili przebieg zawodów. Status quo był na tyle, że mniej więcej taką przewagę utrzymali do przerwy (15:10). Do tego 10. minut po zmianie stron również należało do przyjezdnych, którzy wygrali ten fragment gry 7:3 i mogli już pewnie kontrolować przebieg wydarzeń.

Co prawda w ciągu następnego kwadransa zdołali tylko trzy razy pokonać bramkarza miejscowych, jednak ŚKPR również nie potrafił przebić się zbytnio przez ich defensywę i Olimp wciąż bezpiecznie prowadził. Końcówka gry z kolei to już wzajemna wymiana ciosów i skorygowanie dorobku ofensywnego po obu stronach.

Warto zaznaczyć, iż dzięki tej wygranej ekipa z powiatu brzeskiego przesunęła się tuż za podium tabeli grupy B.