Olimp Grodków postawił mur w bramce

Tomasz Wasilewicz, Paweł Biernat i Krzysztof Bujak doskonale zagrali w obronie.
Tomasz Wasilewicz, Paweł Biernat i Krzysztof Bujak doskonale zagrali w obronie. Oliwer Kubus
Po wizycie w szatni grodkowianie wrócili na parkiet w Ostrowcu Świętokrzyskim niezwykle zmotywowani, a szczególnie Tomasz Wasilewski. Ostatecznie nasi piłkarze ręczni pokonali KSZO 28-17.

Nasz bramkarz "zamurował" swoją bramkę. Przez blisko kwadrans skapitulował raz, a ponieważ w kontrze brylował Sebastian Kolanko - zdobywca czterech bramek, grodkowianie powiększyli wyparacowaną przewagę do ośmiu bramek i prowadzili wyraźnie, bo 19-11.

- Nie da się ukryć, że bardzo pomógł nam w bramce "Misiek", a rywalom znacznie przeszkadzał - przyznał Piotr Mieszkowski, trener Olimpu. - - W efekcie rywalom jakby drżała ręka, ich rzuty były wymuszone i przy naszej szczelnej obronie mogliśmy odjechać z wynikiem.Obrona, która jest naszą najmocniejszą stroną funkcjonowała bez zarzutu i pozwoliła pewnie wygrać z beniaminkiem.

Pierwsze minuty wyjazdowego meczu nie były jednak dla Olimpu łatwe. Potrzebowali aż sześciu minut, aby zdobyć pierwszą bramkę, a trafienia Tomasza Biernata było na 1-3. Potem karnego obronił Wasilewicz, a wykorzystał Michał Piech i było 4-4. Kolejne minuty przyniosły wyrównaną grę i wymianę bramka za bramka. Wreszcie poprate wcześniejszą dobrą pracą w obronie, bramki T. Biernata, Bartosza Żubrowskiego i Łukasza Ogorzelca dały przyjezdnym po pół godziny prowadzenie 12-9.

Rywala "dobili" w drugiej połowie, ale niestety Wasilewicz doznał kontuzji. Jego zmiennicy wspierani przez obrońców utrzymali jednak dobry poziom w defensywie.
Ostatnie minuty meczu były znów wyrównane. Trafienie Łukasza Gradowskiego dało 10 bramek przewagi, a ostatnie trzy zdobył pewnymi rzutami Łukasz Ogorzelec. Jego dyspozycja na pewno cieszy, podobnie jak powrót po kontuzji jednego z liderów Michała Piecha, postawa bramkarzy oraz skuteczność skrzydłowych, a zwłaszcza Sebastiana Kolanki. Na brawa zasłużył jednak cały nasz zespół. a

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Olimp Grodków 17-28 (9-12)
KSZO: Drabik, Szewczyk - Mazur 1, Fugiel 1, Jamioł, Afanasjew, Świeca 1, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz 5, Biskup 2, Wojkowski 4, Kalita 3. Trener Rafał Przybylski
Olimp: Wasilewicz, Łągiewka, Romatowski - Kolanko 6, Świerczyński, Żubrowski 3, Piech 4, M. Biernat, Drej 5, T. Biernat 3, P. Biernat 1, Gradowski 2, Urban, Bujak, Ogorzelec 4. Trener Piotr Mieszkowski
Sędziowali: Bartłomiej Skwarek i Bartosz Słowiński (Warszawa); Kary: KSZO - 8 min; Olimp - 8 min; Widzów 200