Olimp Grodków sprawił niespodziankę

Michał Piech zdobył 12 bramek.
Michał Piech zdobył 12 bramek. Sławomir Jakubowski
Michał Piech poprowadził nasz I-ligowy zespół piłkarzy ręcznych do zwycięstwa na parkiecie walczącej o awans Miedzi.

Na inaugurację sezonu Olimp postawił spadkowiczowi z Legnicy twarde warunki na własnym terenie (przegrał jedną bramka) i nie inaczej było na parkiecie rywala, który spisywał się w pierwszej rundzie znacznie lepiej i walczy o awans. Miedź zaczęła jednak spotkanie świetnie, gdyż po 5. minutach wygrywała 3-0 i dopiero wówczas pierwsze trafienie dla grodkowian zaliczył M. Biernat.

Od tego momentu nasi szczypiorniści toczyli z rywalem wyrównaną walkę, ale nie potrafili go dogonić. W samej końcówce dystans jeszcze się powiększył. W 26. minucie po kontrze rywala było 16-12, ale Piech trafił tuż przed końcem na 17-15.

Druga polowa zaczęła się dobrze dla naszych, którzy szybko doprowadzili do remisu. I tak jak przed przerwą, tak i teraz rozpoczęła się wymiana bramka za bramkę. Częściej prowadzili jedną bramką legniczanie, ale dwa razy także Olimp (20-19 i 23-22) . Przy stanie 27-27 o czas poprosił nasz trener Zdzisław Zielonka i to był strzał w dziesiątkę. Krótka ale mocna rozmowa, dała piorunujący efekt bo jego podopieczni zdobyli cztery bramki z rzędu, nie tracąc żadnej.

Do zwycięstwa Olimp poprowadził rozgrywający Piech, który trafiał praktycznie z każdej pozycji. Uczynił to aż 12 razy, ale w najważniejszych momentach zabrakło go na parkiecie. W 48 min. zszedł bowiem y urazem nogi. To nie przeszkodziło Olimpowi, w którego szeregach znalazło się dwóch godnych zastępcow w osobach Ogorzelca i Chmiela.

Siódemka Miedź Legnica - Olimp Grodków 27-31 (17-15)
Siódemka: Buchcic, Mazur - Szuszkiewicz 2, Adamski 12, Kozłowski 1, Siekaniec 1, J. Czuwara 4, Wojkowski 4, Piwko 3, Orzłowski,Wita.
Olimp: Wasilewicz, Fiodor - Górny 2, Kolanko, Dziurgot, Żubrowski 1, Chmiel 4, M. Biernat 1, T. Biernat 1, P. Biernat 1, Gradowski 2, Bujak 4, Ogorzelec 3, Piech 12.