Olimp Grodków w III rundzie Pucharu Polski

Bramkarz Tomasz Wasilewicz nie tylko dobrze bronił, ale też zdobył bramkę z rzutu karnego. Sławomir Jakubowski
Nasz I-ligowy męski zespół wyeliminował Anilanę Łódź i teraz czeka na rywala z ekstraklasy.

Awans miał być dla grodkowian formalnością, gdyż mierzyli się z jedyną drużyną bez punktów w swojej lidze. Tak też było, choć rywalowi trzeba oddać, że w pierwszej połowie grał z animuszem i polotem. To wystarczyło jednak tylko do tego, aby prowadzić wyrównany bój i żeby raz uzyskać dwie bramki przewagi. Anilana prowadziła w 13. min 6-4, a miejscowi zdystansowali ją po obronionym rzucie karnym i akcji Tomasza Biernata w 24. min, kiedy wygrywali 10-9. Pierwsza część zakończyła się remisem.
- Anilana grała ładnie dla oka i technicznie, a my popełniliśmy kilka błędów, zmarnowaliśmy sytuacje sam na sam z bramkarzem, a poza tym nie najlepiej broniliśmy i dlatego wynik oscylował wokół remisu - relacjonuje trener Zielonka. - Po przerwie zagraliśmy swoje i różnica była duża.

Łodzianie dzielnie się trzymali jeszcze przez 10. minut drugiej części. Wówczas po rzucie Filipa Surosza przegrywali tylko 17-19. Do końca spotkania “rządził" jednak Olimp. Bardzo dobra defensywa, parady bramkarzy i szybkie akcje kończone przez Rafała Górnego i T. Biernata oraz rzut karny wykorzystany przez Romana Smolińskiego dały opolskiej “siódemce" prowadzenie 24-17. Rywale byli w stanie przez 18 minut zdobyć ledwie dwie bramki, z czego jedną z rzutu karnego. Trzy bramki z rzędu Michała Piecha oraz karny rzucony przez bramkarza Tomasza Wasilewicza dały ostatecznie grodkowianom wygraną 29-19.

Olimp awansował do 1/8 finału rywalizacji i w czwartek pozna kolejnego rywala. Wyłoni go losowanie, a wielce prawdopodobne jest, że do Grodkowa przyjedzie zespół z ekstraklasy, gdyż w stawce 16 zespołów, które pozostały w walce, są tylko cztery z niższych lig.

Olimp Grodków - Anilana Łódź 29-19 (13-13)
Olimp: Olichwer, Fiodor, Wasilewicz 1 - Górny 2, S. Kolanko, Dziurgot 1, Żubrowski 2, Chmiel 3, M. Biernat 3, Smoliński 1, T. Biernat 6, Urban, Bujak, Ogorzelec, Piech 10. Trener Zdzisław Zielonka.
Anilana:Grzegorczyk, Misiak, Janczak 1, Wypych 1, Rembeliński, Jakubiec 1, Bartczak, Chmurski, Helman 1, Rutkowski 6, Surosz 6, Wawrzyniak, Pałasiak 1, Witkowski. Trener Józef Kulik.
Sędziowali: Grzegorz Schiwon i Grzegorz Toczyński (Zabrze). Kary: Olimp - 2. min; Anilana - 8 min. Widzów 250.