Olimp Grodków zawodzi

Damian Kapinos
Archiwum/DK
W meczu dwóch drużyn, które grają dużo gorzej niż w ubiegłym sezonie, cenne punkty wywalczyli gospodarze KSSPR Końskie.

Przed sobotnim spotkaniem konecki klub tracił do Olimpu Grodków tylko 2 punkty, który w tym sezonie opiera się głównie na młodzieży. Grodkowianie, chcąc umocnić się w środku tabeli, musieli wygrać ten mecz z jedną z najsłabszych ekip w stawce 1-ligowych piłkarzy ręcznych. Jednak to miejscowi gracze wywalczyli ważne punkty, którzy od początku narzucili swoje warunki gry, którym nie sprostał Olimp. Zespół Michała Przybylskiego prowadził agresywną obronę, co powodowało, że przeciwnik się systematycznie gubił.

- Tylko na początku zawodów dotrzymywaliśmy kroku gospodarzom i traciliśmy 3-4 bramki, później popełnialiśmy zbyt dużo błędów, pojawiały się nieodpowiedzialne rzuty, w konsekwencji straty były już bardzo duże – relacjonuje Piotr Mieszkowski, trener Olimpu Grodków.

Olimp toczył w miarę wyrównaną walkę do 6. minuty, w której po rzucie Bogumiła Barana prowadził jedną bramką. Na 3:3 wyrównał Przemysław Matyjasik, a kolejną bramkę dla Końskich zdobył Michał Bąk. Od tego momentu gra podopiecznych Piotra Mieszkowskiego się posypała. KSSPR zwarł szyki w obronie. Ważne piłki odbijali bramkarze świętokrzyskiego zespołu Mateusz Szot i Patryk Wnuk. W 16. minucie ze stanu 3:3 zrobiło się już 10:5. Grodkowianie nie poddawali się i poprzez grę w ataku niwelowali straty do 3-4 trafień. Bramki dla UKS-u zdobywali Michał Piech i Bogumił Baran. W końcówce pierwszej połowy czerwony kartonik dostał skrzydłowy Andrzej Matyszok, który wcześniej na ławce musiał odsiedzieć 6 minut kar. Osłabiony Olimp na przerwę do szatni schodził przy rezultacie 19:15.

Po zmianie stron miejscowi kibice mogli obejrzeć grę w kratkę w wykonaniu obydwóch klubów. Kolejną bramkę dla gospodarzy już na początku drugiej części spotkania zdobył Michał Bąk, następnie rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Napierała, po czym do siatki Krzysztofa Muszaka trafia Rafał Jamioł.

W kolejnych czterech minutach grodkowscy szczypiorniści niwelują straty po celnych trafieniach z przed linii siedmiu metrów nieomylnego Michała Piecha. W 37. minucie przyjezdni tracili już tylko dwie bramki, lecz później nie zdołali dojść do korzystnego wyniku. Przez kolejne 13 minut Olimp zdobył zaledwie cztery bramki. W tym kluczowym momencie gry gospodarze wypracowali sobie ośmiobramkową przewagę nad gośćmi z Opolszczyzny, której już nie powiększyli do końca zawodów.

Dwa punkty zostały w Końskich, a Olimp do swojego konta dopisuje siódmą porażkę w tej rundzie. W następnej kolejce UKS przed własną publicznością zmierzy się z dziesiątym w tabeli MTS-em Chrzanów, który ma tyle samo punktów, co Olimp.

KSSPR Końskie vs UKS Olimp Grodków 34:26 (19:15)
Końskie: Patryk Mastalerz - 5, Damian Janus, Krzysztof Słonicki, Tomasz Napierała – 1, Ernest Pilarski, Patryk Wnuk, Kacper Szczepanik – 3, Rafał Jamioł – 9, Michał Bąk – 12, Rafał Śledź, Przemysław Matyjasik – 4, Daniel Szot. Trener – Michał Przybylski.
Kary: 12 minut
Karne: 4/3

Olimp: Krzysztof Muszak, Patryk Koszyk, Sebastian Kolanko - 2, Andrzej Matyszok – 1, Bartosz Żubrowski - 3, Paweł Chmiel, Bogumił Baran - 6, Paweł Biernat, Łukasz Gradowski, Krzysztof Bujak - 2, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech - 10, Patryk Wiącek, Jan Klimków - 1, Maciej Maciejewski – 1, Paweł Łągiewka. Trener – Piotr Mieszkowski.
Kary: 18 minut, czerwona kartka – Andrzej Matyszok