Olimpiada młodzieży - szermierka. Opolanie bez medalu

Oskar Miller (z prawej)
Oskar Miller (z prawej) fot. Zbiory klubowe
Zawodnicy "Startu" Opole niestety nie zdobyli medalu, ale zaprezentowali się nieźle.

Opolanie ze Startu walczyli w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mimo, że nie udało im się, tak jak rok temu, wywalczyć medalu to występ nie był najgorszy. Zdobyli bowiem 20 pkt do klasyfikacji województw, a to wynik dobry, gdyż Start po rywalizacji szpadzistów zajmuje 6. miejsce w stawce 23 klubów.

Indywidualnie najlepiej wypadł Marcin Michalak, który po walkach grupowych był pierwszy, ale przegrał starcie o wejście do finałowej ósemki 11-15 z późniejszym triumfatorem Aleksandrem Staszulonkiem (Muszkieter Gliwice). Marcin Michalak zajął 9 miejsce, a pozostali opolanie: Oskar Miller (na zdjęciu z prawej) - 16, Piotr Punt - 21, Jacek Malisz - 36 i Janusz Ziobrowski - 44.

W drugim dniu zmagań Start przystąpił do walk drużynowych rozstawiony z numerem piątym. W I rundzie pokonał Muszkietera II Gliwice 45-35, ale w II, której stawką była najlepsza czwórka, opolanie walcząc z RMKS Rybnik prowadzili tylko do stanu 29-28.

W ostatniej rundzie pojedynków rywale wykazali się większą odpornością i wygrali 45-36. Potem nasi szpadziści pokonali Legię Warszawa i ulegli Kusemu Kraków, zajmując ostatecznie 6. miejsce. W rywalizacji dziewcząt sukcesem Pameli Gnatowicz był wyjazd na Olimpiadę, na której sklasyfikowana została na 37. miejscu.