Olimpiada. Opolska młodzież powiększyła swój dorobek

Zbiory prywatne
Srebrny medal w sportowej konkurencji strzeleckiej PSP 30+30 wywalczył trenujący w Ozimku Adam Hałajko. Zbiory prywatne
W Zgierzu, gdzie rywalizowali, po ten z najcenniejszego kruszcu sięgnęła drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Farasiewicz (Obuwnik Prudnik) oraz Olimpia Kowszyn i Aleksandra Kopaczyńska (obie Chrobry Głuchołazy).

Od początku rywalizacji do jej końca Opolanki zdecydowanie przeważały nad pozostałymi zespołami (w pierwszej rundzie wyeliminowały drugi opolski zespół w składzie: Dagmara Kuśnierz, Dominika Koszańska i Ewa Mieszek), a w finale pokonały zespół z Małopolski, który jako jedyny miał różnicę punktową mniejszą niż dziesięć.

Poza tym Farasiewicz indywidualnie wywalczyła brązowy medal w rywalizacji na długich dystansach oraz trzy medale na poszczególnych odległościach w mistrzostwach Polski juniorów młodszych: brąz na 50 m, srebro na 30 m oraz brązowy w wieloboju (60, 50, 40, 30 m).

Niestety, zabrakło jej szczęścia w pojedynkach finałowych, w których zajęła 9. lokatę przegrywając o jeden milimetr w barażu z zawodniczką Społem Łódź. Najlepiej indywidualnie wypadła szósta Kowszyn, a Kopaczyńska była 10. W mikstach Farasiewicz wraz z Maciejem Klocem wywalczyli 8. lokatę, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszymi triumfatorami z Żywca.

W klasyfikacji klubowej ósmy Obuwnik wywalczył 15,66 pkt, a dziewiąty Chrobry Głuchołazy 15,34 pkt. Reprezentacja wojewódzka zajęła z kolei szóstą pozycję.

Srebrny medal w sportowej konkurencji strzeleckiej PSP 30+30 wywalczył trenujący w Ozimku Adam Hałajko (LOKALU-PRO Opole). Nasz zawodnik zdobył 562 punkty i przegrał tylko z Oskarem Miliwekiem (Zawisza Bydgoszcz), który po sześciu seriach miał sześć punktów więcej. Poza tym Hałajko był 9. w pistolecie dowolnym 40 strzałów.

Z kolei inny zawodnik LOK-u Adam Zygmuncik zajął 6. lokatę w karabinie sportowym - 3x20, a do medalu zabrakło mu zaledwie dwóch punktów. Czterech “oczek" brakło mu do podium w karabinie sportowy - 60 strzałów leżąc. Ponownie był szósty.
W konkurencji pistoletu pneumatycznego - 40 strzałów na 11. pozycji sklasyfikowano Paweł Podstawę (LOK ALU-PRO).

Opolanie zdobyli łącznie 27 punktów i zajęli 9. lokatę w klasyfikacji klubowej i 12. w wojewódzkiej.