Olimpijczycy na otwarciu boiska w Jędrzejowie [zdjęcia]

Jarosław Staśkiewicz
Jarosław Staśkiewicz
Podczas ceremonii olimpijskiej zapalenia znicza dokonał Szymon Harchala, któremu pomogli uczestnicy igrzysk: Renata Różańska-Mauer i Ryszard Podlas oraz szef Klubu Olimpjjczyka Marek Błoch.
Podczas ceremonii olimpijskiej zapalenia znicza dokonał Szymon Harchala, któremu pomogli uczestnicy igrzysk: Renata Różańska-Mauer i Ryszard Podlas oraz szef Klubu Olimpjjczyka Marek Błoch. Jarosław Staśkiewicz
W uroczystościach wzięła udział m.in. dwukrotna złota medalistka igrzysk Renata Maur-Różańska.
Olimpijczycy na otwarciu boiska w JędrzejowiePubliczny Zespół Szkół w Jędrzejowie (gmina Grodków) doczekał się boiska wielofunkcyjnego, a otwarciu towarzyszyły sportowe akcenty: ceremoniał olimpijski i rozgrywany już po raz 20 bieg olimpijski.

Olimpijczycy na otwarciu boiska w Jędrzejowie

- Bardzo się cieszę, bo widać, że to fajna szkoła i brakowało im takiego boiska - podkreślała mistrzyni olimpijska z 1996 i 2000 roku w strzelectwie sportowym. - Dzięki temu młodzież z Jędrzejowa będzie mogła ćwiczyć w podobnych warunkach jak inne dzieci.

Jak dodawała pani Renata, sama zaczynając karierę miała bardzo trudne warunki. - Ale wtedy tego nie zauważałam, bo po prostu nie znałam innych możliwości i dostrzegłam to dopiero po latach. Trzeba jednak patrzeć w przyszłość i warto zapewniać dziś młodzieży jak najlepsze możliwości rozwoju.

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego Publiczny Zespół Szkół w Jędrzejowie (gmina Grodków) połączył z 40-leciem placówki i 20. edycją Biegu Olimpijskiego, który organizuje Klub Olimpijczyka "Znicz".

To m.in. szefowi "Znicza" nauczycielowi Markowi Błochowi uczniowie z Jędrzejowa garną się do sportu i osiągają niezłe wyniki. Dużą rolę odgrywają przy tym propagowane na każdym kroku idee olimpijskie, a także stały kontakt z uczestnikami igrzysk, którzy często odwiedzają szkołę.

Dziś dwoje z nich: Renata Mauer-Różańska oraz Ryszard Podlas - pomogło uczniowi I klasy podstawówki Szymonowi Harchale zapalić olimpijski znicz, co było ukoronowaniem efektownej ceremonii artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów.

- To boisko bardzo nam się podoba - mówił Szymon i jego koledzy. - Wcześniej mieliśmy takie asfaltowe, ale tam były kamienie i kałuże.

- Boisko jest używane już od miesiąca i proszę mi wierzyć - tętni życiem do późnych godzin wieczornych - zapewniał Jan Jamiński, dyrektor Publicznego Zespołu Szkół.

A przy okazji wspominał, jak 25 lat temu jego poprzednikowi udało się urządzić asfaltowe boisko. - To była wówczas taka sama atrakcja, jak dziś sztuczna nawierzchnia - dodawał.

Budowa obiektu kosztowała ponad pół miliona zł, a połowę tej sumy gmina Grodków pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska