Olimpijski brąz w short tracku dla Oliwii Gawlicy

Oliwia Gawlica
Oliwia Gawlica Sławomir Jakubowski
W Krynicy Zdrój łyżwiarze z krótkiego toru rywalizowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży.

W starszej grupie jedyny medal dla AZS-u Politechnika Opole wywalczyła reprezentantka Polski i uczestniczka Pucharów Świata oraz Mistrzostw Europy Oliwia Gawlica. Sięgnęła ona po brąz w klasyfikacji wielobojowej, przegrywając z Natalią Maliszewską i Magdaleną Warakomską (Juvenia Białystok). Opolanka była trzecia na 777, 1000 i 1500 m oraz czwarta na 500 m. Na 9. lokacie rywalizację ukończyła Karina Byrska (AZS).

Z kolei w młodszej grupie w wieloboju Kamila Bąk była ósma, a Paulina Wilga - dziewiąta. Pierwsza cztery razy była w czołowej dziesiątce na dystansach, najlepiej wypadając na 1000 i 1500 m zajmując 6. lokatę. Druga plasowała się na pozycjach 9-11. Ich rówieśnik Patryk Olender był ósmy w generalce.
Z kolei w zawodach z cyklu Danubia Open w Budapeszcie startowała niespełna 13-letnia Wiktoria Tkaczuk. W klasyfikacji generalnej junior D zajęła 2. miejsce. Złożyło się na to 2. miejsce na 1000 i 777 m oraz trzecie na 500 m. Najlepsza na wszystkich dystansach i "generalce" była Słowaczka Petra Rusnakova.