Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy mają nauczyć się prowadzenia skutecznej rozmowy, poznać swoje atuty, nabrać większego poczucia sprawczości oraz wiedzy i narzędzi, potrzebnych, by zwiększyć wpływ młodych ludzi na politykę społeczną.
Olivia Szwinge swoją przygodę z projektem rozpoczęła w marcu 2019 roku, na spotkaniu w Prudniku. - Od tamtej pory raz na kwartał organizowaliśmy kolejne warsztaty, dotyczące m.in. wyrażania własnego zdania, umiejętności pracy w grupie, wystąpień publicznych, autoprezentacji czy radzenia sobie ze stresem. W czasie zajęć braliśmy udział w zadaniach, które opierały się na metodach treningowych takich jak: burza mózgów, projekty grupowe, dyskusję, prace indywidualne czy odgrywanie wystąpień.
Podczas tego projektu miałam wiele możliwości, by spróbować swoich możliwości w różnych rolach w grupie oraz przede wszystkim, mogłam nauczyć się wyrażać własne zdanie na tematy polityki, równości, ekologii oraz codziennego życia. Warsztaty te były dla mnie szczególnie ważne, ponieważ w szkole nie często mamy możliwość rozwinięcia kompetencji miękkich, potrzebnych nam w dorosłym życiu - mówi licealistka.
29 lutego uczestnicy wezmą udział w ostatnim spotkaniu projektowym. Będzie to ANTYkonferencja „Młodzież/Dorośli – Oczekiwania vs Rzeczywistość”, zorganizowana w Hotelu Mercure w Opolu. Podczas wydarzenia młodzi ludzie będą mieli okazję do skonfrontowania z dorosłymi swoich przekonań i racji na tematy podejmowania decyzji.
- Poruszymy kwestie różnic między pokoleniami i zastanowimy się jak rozmawiać, żeby nasze odmienności nie stały się przyczyną konfliktu - mówi Olivia.
Na konferencję może przyjść każdy, a udział jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na profilu wydarzenia „Młodzież/Dorośli – Oczekiwania vs Rzeczywistość” na Facebooku.