Opolanie chcą się szkolić i chętnie korzystają z dofinansowań. Jakie kursy cieszą się największym wzięciem?

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Opolanie korzystają z dofinansowań na szkolenia. Co cieszy się największym wzięciem?
Opolanie korzystają z dofinansowań na szkolenia. Co cieszy się największym wzięciem? pixabay.com
W przypadku bonów szkoleniowych, oferowanych przez OCRG, w ciągu kilku dni wpłynęło blisko 900 wniosków. Aplikujący najchętniej korzystali z dofinansowań na prawo jazdy kategorii C plus E, szkoleń na operatorów urządzeń dźwigowych, studiów podyplomowych czy MBA. Na tym jednak nie koniec propozycji dla tych, którzy chcą podnosić kwalifikacje.

O bony szkoleniowe dla dorosłych, realizowane w ramach akcji „Opolscy Zawodowcy 2022” można było starać się od 31 stycznia. W ciągu 12 dni wpłynęło prawie 900 wniosków, a wnioskowane dofinansowanie opiewa na łączną kwotę prawie 4 mln złotych.

- Po 11 lutego chwilowo zawiesiliśmy nabór, by jak najszybciej ocenić te, które już wpłynęły i podpisać umowy na dofinansowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje – mówi Tomasz Hanzel, dyrektor podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Województwa (OCRG). – Wznowimy go na początku marca. Największym powodzeniem wśród osób, które złożyły wnioski, cieszą się takie kwalifikacje, jak prawo jazdy kategorii C plus E, szkolenia na operatorów urządzeń dźwigowych, studia podyplomowe czy studia MBA.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też projekt, w ramach którego przedsiębiorcy mogą szkolić swoich pracowników. W puli było blisko 6 milionów złotych, z czego już wykorzystanych zostało 5,5 miliona złotych (do tej pory podpisano ponad 1,2 tys. umów na dofinansowanie).

Z unijnego wsparcia chętnie też korzystają zarządzający firmami. W ramach projektu pt. „Akademia Menadżera MPS”, którego operatorem dla województw opolskiego, śląskiego i łódzkiego jest OCRG, podpisanych zostało 380 umów (z puli prawie 8,8 mln zł wykorzystano już niemal 7,2 mln zł).

OCRG oferuje też pomoc instytucji otocznia biznesu na usługi specjalistyczne. Może to być np. wsparcie na opracowanie patentów, doradztwo księgowe lub prawne, dostęp do laboratoriów czy audyty energetyczne.

- Z tego wsparcia najchętniej korzystają branża budowlana wraz z przemysłem mineralnym i usługami budowlanymi, branża drzewno-papiernicza, w tym przemysł meblarski czy firmy zajmujące się infrastrukturą informatyczną - wyjaśnia Michał Durzyński, kierownik Działu Wsparcia Kadr dla Gospodarki OCRG. - W ramach tego projektu ogółem mieliśmy ponad 10,6 mln zł. Z tej puli wykorzystana została już kwota blisko 7,3 miliona złotych.

Więcej informacji o formach wsparcia można znaleźć NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska