Opolanie mogą wziąć udział w programie "Kręgosłup bez bólu", realizowanym przez szpital we Wrocławiu

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Celem projektu jest zwiększenie wczesnego wykrywania oraz prewencja przewlekłych bólów kręgosłupa wśród osób czynnych zawodowo poprzez przeprowadzenie działań edukacyjno-diagnostyczno-terapeutycznych.
Celem projektu jest zwiększenie wczesnego wykrywania oraz prewencja przewlekłych bólów kręgosłupa wśród osób czynnych zawodowo poprzez przeprowadzenie działań edukacyjno-diagnostyczno-terapeutycznych. pixabay
Mieszkańcy Opolszczyzny mogą wziąć udział w programie "Kręgosłup bez bólu - Profilaktyka Przewlekłych Bólów Kręgosłupa ". Realizuje go Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

Celem projektu jest zwiększenie wczesnego wykrywania oraz prewencja przewlekłych bólów kręgosłupa wśród osób czynnych zawodowo poprzez przeprowadzenie działań edukacyjno-diagnostyczno-terapeutycznych.

Program przeznaczony jest dla osób dorosłych (18 plus), którym dokuczają bóle kręgosłupa, które trwają ponad 3 miesiące. Adresatami są mieszkańcy Opolszczyzny, Śląska i Dolnego Śląska.

Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy, należy wypełnić dwa kwestionariusze przesiewowe, deklarację udziału oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W zależności od uzyskanego wyniku pacjenci zostaną poinformowani, co należy dalej zrobić:

"Jeśli spełnisz kryteria kwalifikacyjne do projektu, udasz się na wizytę do lekarza medycyny pracy, który oceni Twój stan zdrowia i zdecyduje z jakiej pomocy możesz skorzystać. Wypełnisz dokumenty rekrutacyjne, które są konieczne do udziału w projekcie" - czytamy w zaproszeniu ze strony szpitala.

W projekcie nie mogą uczestniczyć osoby, które przebyły uraz kręgosłupa, mają rozpoznaną i leczoną chorobę autoimmunologiczną (w tym pod kątem przewlekłych bólów kręgosłupa), rozpoznaną i leczoną przewlekle (farmakologicznie lub operacyjnie) chorobę kręgosłupa, kiedykolwiek przebytą chorobę nowotworową lub wyrażą brak zgody na uczestnictwo w programie na jakimkolwiek jego etapie.

Zainteresowani udziałem w programie profilaktycznym powinni dostarczyć wydrukowane i uzupełnione dokumenty znajdujące się w zakładce “Kwestionariusze dla pacjenta” na stronie https://kbb.usk.wroc.pl/kwestionariusze-dla-pacjentow/. Należy je wysłać pocztą na adres: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Dział Analiz i Projektów Rozwojowych, ul. M. Curie-Skłodowskiej 58, 50-369 Wrocław, z dopiskiem “Dokumenty rekrutacyjne”.
Kontakt telefoniczny: 885-853-055

Wartość projektu to ponad 2 mln zł, a dofinansowanie projektu z UE ponad 1,7 mln zł.

Bóle kręgosłupa to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Szacunki wskazują, że z tego powodu cierpi lub będzie cierpiało przynajmniej raz w ciągu swego życia 75-85 proc. ludzi. W Polsce bólu - najczęściej w odcinku lędźwiowo-krzyżowym - doświadcza około 70 proc. dorosłych. Główną przyczyną dolegliwości jest siedzący tryb życia.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska