Opolanie w czołówce biegu niepodległości

Bogusław Kasprzysiak
Marcin Uciechowski w Ostrowie był dziesiąty.
W Ostrowie Wielkopolskim rozegrano 46. Międzynarodowy Bieg Uliczny Niepodległości, w którym w czołówce byli Opolanie.

W stawce 240 zawodniczek i zawodników drugie miejsce zajęła Wioletta Uryga z Kluczborka, która o centymetry przegrała z Agnieszką Ciołek (AZS AWF Wrocław), mając ten sam czas - 35,58 min.

Ósma była Teresa Uciechowska z AZS PO Opole (studentka 3. roku Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej).

Jej brat Marcin z opolskiego AZS-u (student 2. roku WWFiF) zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i był trzeci w kat. wiekowej M20.

Uciechowski uzyskał czas 34,25 min, co jest jego rekordem życiowym.

Z kolei Piotr Uciechowski w Ostrowie zajął 55. miejsce z czasem 40,48 min. Dzień wcześniej był drugi w 24. Supermaratonie "Kalisia" w Kaliszu na dystansie 100 km z czasem - 8.14,24 godz. (zarazem 2. w klasyfikacji generalnej MP weteranów, rozegranych w tym biegu).