Opolanie wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Katowicach

Opolanie często wychodzili z rywalizacji zwycięsko.
Opolanie często wychodzili z rywalizacji zwycięsko. fot. Mariusz Matkowski
Kajakarstwo. Opolanie rozpływali się na dobre. W otwartych Mistrzostwach Śląska reprezentowali nas zawodnicy OTK Opole i UKS MOS Opole.

W Katowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska, w których uczestniczyło ponad 180 kajakarzy z południowej Polski, w tym grupa zawodników z OTK i UKS MOS Opole. W punktacji drużynowej wygrał MOSM Tychy 133 pkt, przed UKS-em Olimpijczyk Nowe Chechło - 130 i OTK Opole - 95, a UKS MOS był 9.

W rywalizacji indywidualnej (wyścigi na 500 m) opolanie docierali do biegów finałowych. Zwycięstwa odnieśli Paulina Markiewicz (K-1 dziewcząt), Sławomir Chmielewski i Patryk Świerc (K-2 chłopców), Zuzanna Wolbach (K-1 juniorek młodszych), Piotr Markiewicz i Michał Bil (K-2 młodzików), Sławomir Chmielewski (K-1 chłopców), Michał Birecki (K-1 juniorów młodszych).

Drugi był Patryk Świerc (K-1 chłopców), a trzecie lokaty zajęli: Patryk Pasierbiński i Cezary Ostrowski (K-2 młodzików) oraz Paulina Markiewicz (K-2 dziewcząt, płynęła z Dominiką Miernik z MOSM Tychy) - wszyscy OTK Opole. W finałach płynęli także: Fabian Pająk - Robert Charkiewicz i Paweł Świerc (wszyscy UKS MOS) oraz Dawid Doliński, Michał Birecki - Adam Zakrzacki, Piotr Markiewicz, Michał Bil, Patryk Pasier-biński, Tomasz Możdzierski (wszyscy OTK).

Dwie zawodniczki UKS MOS wyjechały do Czech, na odbywające się w Hradec Kralowe biegi kajakowe. Nasze dziewczyny startowały w kilku biegach, za każdym razem wygrywając. Karolina Markiewicz zwyciężyła na 5000, 1000 i 500 m, a Karolina Michalczuk wygrała na 200 m. Obie nasze zawodniczki (rocznik 1993) triumfowały w rywalizacji dwójek na 200 i 500 m.

Już niebawem będzie można zobaczyć naszych kajakarzy na żywo. W następną sobotę, 22 maja, na przystani OTK na wyspie Bolko odbędą się otwarte mistrzostwa Opola.