Opolanie z Hawi Racing Team ponieśli straty w MP

Piotr Kumiec
Marcin Małek spadł tuż za podium w klasyfikacji sezonu klasy E2/E3.
Marcin Małek spadł tuż za podium w klasyfikacji sezonu klasy E2/E3. Piotr Kumiec
W Malechowie koło Darłowa odbyła się VII i VIII runda mistrzostw Polski w enduro oraz dwie rundy Pucharu Polski i zawody o Puchar Bałtyku. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników, w tym trójka z Hawi Racing Team Opole.

Nasi motocykliści rywalizację rozpoczęli bardzo obiecująco. Marcin Małek w klasie E2/E3 jechał równo i notował dobre czasy na próbach i w efekcie zajął w pierwszym dniu 3. miejsce, a w klasyfikacji generalnej był piąty.

Z kolei walczący w klasie junior Jakub Kucharski po doskonałym starcie prowadził przez ponad trzy okrążenia, ale niestety na kolejnym w jego motocyklu zacięła się linka gazu. Awaria kosztowała go stratę cennego czasu i nasz zawodnik dotarł do mety dopiero jako piąty.

Sztuka ta nie udała się Andrzejowi Hawrylukowi, który po startach na quadzie wrócił na motor, ale niestety nie ukończył rywalizacji w klasie Weteran.

W drugim dniu Kucharski nadal miał problemy techniczne, ale starał się nie tracić dystansu do najgroźniejszych rywali. Ostatecznie ukończył rundę na 3. miejscu, a “oczko" niżej sklasyfikowany został w całym rajdzie.

Los nie był łaskawy także dla Małka, gdyż na próbie enduro kamyk zablokował tylne koło jego motocykla i awarii nie zdołał usunąć. W efekcie nie dojechał do mety i zawody ukończył na 8. pozycji.

- Moim celem było odrobienie strat punktowych po niezbyt udanym występie na poprzednich zawodach w Suwałkach - powiedział Małek. - Wszystko przebiegało zgodnie z planem, bo jechałem szybko i skutecznie, a tylko przez przypadek losowy nie ukończyłem drugiego dnia rajdu na dobrym miejscu. Bardzo trudno mi się z tym pogodzić, a co więcej pecha miał też Kuba. Szkoda, bo był świetnie dysponowany i w swojej klasie mógł wygrać w tych zawodach.

W klasyfikacji zespołów sponsorskich Hawi Racing Team Opole zajął drugie miejsce za drużyną z Piekoszowa i taka sama jest kolejność w klasyfikacji sezonu, w której na trzecim miejscu jest CKM Racing Team Cieszyn.

Indywidualnie w klasyfikacji sezonu po ośmiu rozegranych rundach Małek jest czwarty w swojej klasie i traci do trzeciego zawodnika 12 pkt. Z kolei Kucharski w klasie junior zajmuje trzecią pozycję, tracąc do drugiego miejsca 23 pkt. Andrzej Hawryluk jest 10.

w klasie quad open, zaś w klasie weteran nie jest jeszcze sklasyfikowany. W “generalce" bez podziału na klasy Małek jest 8., a Kucharski - 10. Sklasyfikowano 49 zawodników.
Zgodnie z kalendarzem kolejne dwie rundy MPi PP odbędą się w Kielcach 31 sierpnia i 1 września.