Opolanie zdobyli 6 medali na mistrzostwach Polski na krótkim basenie

Paula Żukowska na mistrzostwach kraju w Gorzowie "wyłowiła“ z basenu cztery medale. fot. Sebastian Stemplewski
W zakończonych w Gorzowie mistrzostwach Polski na krótkim basenie reprezentanci naszego regionu zdobyli sześć medali. Cztery z nich przypadły 16-letniej Pauli Żukowskiej.

Weekendowe zmagania przyniosły zawodniczkom Zrywu Opole cztery miejsca na podium. Żukowska do dwóch medali wywalczonych wcześniej (złoto na 800 m stylem dowolnym i srebro na 200 m stylem zmiennym) dorzuciła dwa kolejne.

Nasza najlepsza zawodniczka dwa razy była druga, przegrywając z Karoliną Szczepaniak (AZS Warszawa), na 400 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym. W tej pierwszej konkurencji Paula z czasem 4.10,52 poprawiła rekord kraju 16-latek. O rok starsza Szczepaniak miała czas 4.09,11.

W stylu zmiennym przewaga Szczepaniak była większa. Osiągnęła ona czas 4.38,72, a Żukowska miała wynik 4.44,12.

Opolanki zdobyły też w weekend dwa brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęły: Aleksandra Kamińska i Natalia Pawlaczek. Ta pierwsza (17-latka, niedawno przeszła do Zrywu z Warszawianki Warszawa) medal zdobyła na 100 m stylem zmiennym.

O rok młodsza od Kamińskiej Pawlaczek zajęła natomiast 3. miejsce na 200 m stylem dowolnym. W finale tej konkurencji płynęła też zresztą Kamińska, która zajęła 6. lokatę.
Niewiele do podium zabrakło Maciejowi Stachurze (Zryw). Był on 4. na 200 m stylem klasycznym. Do medalu zabrakło mu 0,7 sek.

Czwarte miejsca zajmowały też sztafety kobiece Zrywu w składzie: Pawlaczek, Żukowska, Natalia Poloczek i Kamińska na 4x50 i 4x100 m stylem zmiennym.

W weekend w finałach płynęła też Sonia Bochyńska (Junior Kluczbork). Wywalczyła szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym i siódme na 100 m motylkiem.