Opolanin: kolejka na granicy z Niemcami miała 10 kilometrów. Podobnie było na czeskim przejściu

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Pan Andrzej w poniedziałek (16.03.2020) po godz. 13 przekraczał granicę z Niemcami w Jędrzychowicach. Kolejka aut, czekających na wjazd do Polski miała wiele kilometrów.
Pan Andrzej w poniedziałek (16.03.2020) po godz. 13 przekraczał granicę z Niemcami w Jędrzychowicach. Kolejka aut, czekających na wjazd do Polski miała wiele kilometrów. archiwum prywatne
Pan Andrzej pracuje za granicą i do niedawna regularnie kursował na trasie Opole-Getynga. Z kraju wyjechał sprawnie, natomiast alarmuje, że jeśli nie zmieni się organizacja służb, to wjazd do Polski będzie koszmarem.

- W poniedziałek (16.03.2020) po godz. 13 przekraczałem granicę w Jędrzychowicach. Do Niemiec wjechałem bez problemu i bez żadnej kontroli - relacjonuje nasz czytelnik. - Kolejka samochodów wjeżdżających do Polski ciągnęła się natomiast przez jakieś 10 kilometrów. Zauważyłem tylko dwóch ludzi, którzy mierzyli wjeżdżającym temperaturę. Pomyślałam sobie, że przy takiej organizacji ci ludzie na wiele godzin utkną w kolejce, a przecież to da się zorganizować lepiej.

Pan Andrzej podkreśla, że nie jest przeciwnikiem tych kontroli. Uważa, że odpowiedzialność społeczeństwa, stosującego się do zaleceń, może pomóc w walce ze śmiercionośnym wirusem.

- Zastanawiam się tylko, czy nie da się tego usprawnić. Przecież do mierzenia temperatury na granicach można by było wykorzystać Wojska Obrony Terytorialnej - mówi pan Andrzej. - W tej gigantycznej kolejce stały też auta ciężarowe, które wykonują transport towarowy.

Doświadczenia te potwierdza Patryk, kierowca zawodowy.

- W poniedziałek (16.03.2020) wczesnym popołudniem wracałem z Czech - opowiada. - Przed wjazdem do Polski utknąłem w wielokilometrowym korku. Granicę udało mi się przekroczyć dopiero po godzinie 1 w nocy, a to oznacza, że na granicy stałem ponad 10 godzin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska