Opolanin wygrał zawody karate

Bartosz Wiśniewski z Opola (przodem) podczas finałowej walki z Krzysztofem Zieńczukiem z Wołowa. Fot. Sebastian Stemplewski
Bartosz Wiśniewski najlepszy w rywalizacji seniorów w kumite "Challenger 2008" w wadze plus 80 kg.

W półfinale Wiśniewski dopiero po 2-minutowej dogrywce pokonał Patryka Zawieję z Legnicy. W finale z Krzysztofem Zieńczukiem z Wołowa też musiał się sporo namęczyć. Po trzyminutowej walce sędziowie zarządzili dogrywkę, która nie wyłoniła zwycięzcy.

Zgodnie z regulaminem o tytule miała zadecydować mniejsza waga ciała, ale przy co najmniej 5-kilogramowej różnicy. Rywal Wiśniewskiego ważył 4 kg mniej więc zarządzono kolejną dogrywkę. Opolanin rozstrzygnął ją na swoją korzyść.

- Podczas takiej walki wszystko się mogło przytrafić - przyznał zwycięzca. - Końcówka, to był już bój o wszystko, a przy tak dużym zmęczeniu decydowała moja większa odporność psychiczna.

Inny zawodnik Opolskiego Klubu Karate Kyokushin Marcin Uroda w kat. 70 kg zajął 2. miejsce. W finale przegrał dopiero w drugiej dogrywce z Pawłem Machulcem z Katowic. Miejsce na podium zajął także Kamil Danielko z Opola, który w półfinale przegrał z Urodą.
Pechowo zakończył się półfinał dla Krzysztofa Jakuczka z Opola w wadze 80 kg, który na początku walki przegrał z Robertem Romiszewskim z Warszawy. Po uderzeniu piętą w głowę padł na matę jak ścięty.

Juniorzy młodsi nie odnosili znaczących zwycięstw. Dawid Gasztych w wadze 70 kg przegrał z Mateuszem Dąbrowskim z Legnicy, który zajął 2. lokatę w zawodach.
W tej kategorii Taha Al-Qadi przegrał ćwierćfinałową potyczkę z późniejszym zwycięzcą i sklasyfikowano go na miejscach 5-8.

To była największa i najpoważniejsza impreza w naszym regionie. Rywalizacja przebiegała tylko w gronie mężczyzn w dwóch kategoriach wiekowych: juniora młodszego i seniora. Rywalizowano w konkurencji kumite (walki).