Opolanka Karolina Niedźwiedź nagrodzona w Ogólnopolskim konkursie

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Mgr Karolina Niedźwiedź i dr Aleksandra Wilk wzięły udział w uroczystym podsumowaniu konkursu w Warszawie.
Mgr Karolina Niedźwiedź i dr Aleksandra Wilk wzięły udział w uroczystym podsumowaniu konkursu w Warszawie. Archiwum prywatne
Karolina Niedźwiedź, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UO została laureatką konkursu na prace w dziedzinie problemów pracy i polityki społecznej.

W konkursie na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie problemów pracy i polityki społecznej zorganizowanym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych mgr Karolina Niedźwiedź zajęła drugie miejsce.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego wzięła w niej udział wraz z promotorką, dr Aleksandrą Wilk. Nagrodzona praca magisterska nosi tytuł „Sytuacja prawna rodziców dziecka martwo urodzonego”.

- Pani Karolina Niedźwiedź jest osobą bardzo pracowitą o skromną – podkreśla pani promotor – i cieszę się, że konkursowe jury ją doceniło. Podjęła się trudnego tematu, który dotyczy sfery specyficznej, a prawo o tej kwestii mówi niewiele. Autorka pracy pokazała te nieścisłości w prawie i zaproponowała nowe rozwiązania, które mogą pomóc rodzicom, którzy w tej trudnej sytuacji życiowej się znaleźli.

- Widziałam, zwłaszcza w ostatniej fazie powstawania pracy – dodaje dr Aleksandra Wilk - jak rozwija się jej pasja naukowego poszukiwania. Wraz z panią recenzent, dr Magdaleną Gołowkin-Hudalą uznałyśmy, że trzeba tę pracę magisterską docenić i wypromować.

Karolina Niedźwiedź jest opolanką z urodzenia, absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego.

- Temat zaproponowała mi pani promotor. Ponieważ studiowałam prawo, punktem wyjścia w moich poszukiwaniach były akty prawne – opowiada laureatka konkursu. - Korzystałam też z materiałów umieszczonych w internecie na stronach rządowych. Ale nadal czułam niedosyt. Brakowało mi aspektów praktycznych. W ich poszukiwaniu zwróciłam się do Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu i uzyskałam tam bardzo duże wsparcie merytoryczne. Przekonałam się, że świadomość społeczna związana z problemem martwych urodzeń wciąż jest niska i rodzice spotykają się nierzadko z niezrozumieniem, co ich trudną sytuację jeszcze pogarsza.

We współpracy z DFOZ pani Karolina stworzyła także poradnik prawny dla rodziców doświadczających utraty dzieci.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska