Opolanka po raz trzeci wygrała ekstremalny bieg

Artur  Janowski
Artur Janowski
Podporucznik Magdalena Wawrzyniak z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej
Podporucznik Magdalena Wawrzyniak z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej Archiwum 10BLog
Podporucznik Magdalena Wawrzyniak z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej już po raz trzeci wygrała Pogrom Wichra, jeden z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce.

Zawodnicy mieli do pokonania 8-kilometrową trasę w Oleśnicy, na której zmagali się z błotem, brudną wodą, trzęsawiskami, zaroślami oraz przeszkodami naturalnymi i sztucznymi.

Dodatkowo każdy otrzymał na starcie „s Wichra" – drewniany pieniek i miał obowiązek przenieść do mety. Pieńki ważyły odpowiednio pięć kg dla kobiet oraz sześć kg dla mężczyzn. Zawodnik, który zameldował się na mecie bez niego, nie był klasyfikowany i nie mógł otrzymać Pogromki, czyli nagrody za ukończenie biegu.

Ekstremalne zawody przyciągnęły ponad setkę zapaleńców z całego kraju. Do tego elitarnego grona zawodników należeli również żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. W tegorocznej edycji Pogromu Wichra wzięło udział dziewięciu logistyków, a klasę potwierdziła podporucznik Magdalena Wawrzyniak, która wygrała bieg w kategorii kobiet.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również męska część drużyny z 10 BLog. Wszyscy żołnierze ukończyli bieg w regulaminowym czasie trzech godzin, a najlepsi - szeregowi Marek Wójcicki i Grzegorz Penc - ukończyli bieg odpowiednio na 5. i 8. miejscu.

Bieg w Oleśnicy był organizowany pod patronatem Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotra Patalonga i jest imprezą ku czci żołnierzy Wojsk Specjalnych.

"Wicher" to przezwisko, ksywa chorążego Wiatra, a nazwa biegu "Pogrom" nawiązuje do nazwy jednostki GROM, w której służył. Będąc już w rezerwie zorganizował pierwszy błotny bieg w Oleśnicy. W tym roku odbyła się już piąta edycja imprezy.