Opole chce zbudować parking na 500 miejsc

  Opole chce zbudować parking na 500 miejsc

  Artur Janowski Janowski

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Blisko 500 samochodów mógłby pomieścić parking, który powstanie tuż obok wyspy Bolko. To odciążyłoby wyspę i uliczki na Pasiece.
  Opole chce zbudować parking na 500 miejsc
  Pomysł ze stworzeniem dodatkowych miejsc parkingowych nie jest nowy, ale wreszcie ma szansę na realizację. Straż miejska wraz z urzędnikami ratusza wytypowała miejsce, gdzie można zbudować parking dla osób, które odwiedzają wyspę Bolko lub jadą tylko do zoo.

  - Nowe, bezpłatne miejsca parkingowe mogą powstać tuż przed mostem i jazem nad Kanałem Ulgi i wcale nie muszą być drogie w budowie - przekonuje Krzysztof Maślak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. - To jest teren należący do miasta, można tam wysypać frezowinę lub tłuczeń, a parking byłby wykorzystany wyłącznie w sezonie letnim, bo to wówczas brakuje miejsc parkingowych w tej okolicy.

  Latem na terenie Bolko dochodzi do dantejskich scen. Kierowcy - nie mogąc znaleźć miejsca na parkingu, zbudowanym w 2008 roku - parkują byle jak i byle gdzie. Wielu nie ma litości dla trawników, a są i tacy, którzy zapuszczają się w parkowe alejki.

  Straż miejska przyznaje, że problem jest ogromny, a gdyby skrupulatnie egzekwować przepisy, to z wyspy trzeba by wywozić w upalne weekendy nawet kilkaset źle zaparkowanych aut.

  - Robimy to, ale wtedy, gdy jakiś samochód blokuje ruch - przyznaje Krzysztof Maślak.

  Prezydent Arkadiusz Wiśniewski chciałby, aby sezonowy parking powstał jeszcze w tym roku.

  - W ten sposób moglibyśmy dać kierowcom alternatywę, teraz jej brakuje - zauważa prezydent i dodaje, że w jego ocenie nowy parking mógłby pomieścić nawet 500 samochodów.

  Teren jest spory, bo to ponad dwa hektary gruntu, ale nie wszyscy są przekonani, że parking w tym miejscu to dobry pomysł.

  - Trochę daleko będzie z tego parkingu do zoo na wyspie Bolko - ostrzega Sławomir Szota, miejski oficer rowerowy. - Kierowcy, zwłaszcza ci, którzy mają w rodzinie małe dzieci, czują presję, aby zostawić samochód jak najbliżej ogrodu. Dlatego mam obawy, czy będą chcieli zaparkować aż za Kanałem Ulgi.

  Prezydent Wiśniewski uważa jednak, że puste tereny przed wyspą Bolko mają spory potencjał. Jako pierwszy może na nich powstać parking, potem park dla psów, a niewykluczony jest także przystanek dla autobusów miejskich.

  - Wyobrażam sobie, że w sezonie specjalne busy kursują pomiędzy centrum miasta a tamtym miejscem, a zwiedzający zoo nie kończą na nim, ale wchodzą także na Wieżę Piastowską, a potem jedzą obiad w centrum Opola - mówi Wiśniewski.

  Ratusz zaczął prace nad tym pomysłem. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie wspólny bilet, który umożliwi zwiedzanie zoo i wieży.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  GAME OF THRONES już w sierpniu w Opolu!

  GAME OF THRONES już w sierpniu w Opolu!

  Festiwal

  Festiwal "3 Kotwice" - Artyści jednoczą się w walce z biedą

  Wideo