Opole. Do szpitala klinicznego trafił aparat ultrasonograficzny do terapii ECMO

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu kupił wysokiej klasy ultrasonograf niezbędny do terapii ECMO – Cardiohelp. 350 tysięcy dofinansowania przekazał na ten cel Urząd Marszałkowski.

Sprzęt trafił do Regionalnego Centrum ECMO, które rozpoczęło swoją działalność w styczniu 2019 roku. Od tamtego czasu centrum ratuje chorych w przypadku ostrej niewydolności serca lub niewydolności oddechowej, stosując technikę pozaustrojowego utlenowania krwi.

Nowoczesny aparat USG przeznaczony jest dla pacjentów poddanych terapii ECMO i umożliwia transport międzyszpitalny.

- Jest to urządzenie dzięki, któremu możemy rozpocząć terapię w innych szpitalach i podczas terapii ECMO przetransportować pacjentów do nas - podkreśla dr hab. n. med. Tomasz Czarnik, kierownik Regionalnego Centrum ECMO.

W czasie pandemii do USK wpływa coraz większa liczba zgłoszeń o potrzebie użycia ECMO. Jednym z niezbędnych elementów, koniecznych podczas transportowania pacjentów w trakcie terapii ECMO jest mobilny i kompaktowy aparat ultrasonograficzny.

Zakupiony sprzęt pozwoli teraz na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pacjentom, dla których transport międzyszpitalny niejednokrotnie jest jedynym rozwiązaniem ratującym życie.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska