Opole. GEA Technika Cieplna zmieniła się w Kelvion

Edyta Hanszke
Opole. GEA Technika Cieplna zmieniła się w KelvionSpółka w Opolu zajmująca się produkcja urządzeń do wymiany ciepła działa od 1996 roku, obecnie pod nazwą Kelvion.
Opole. GEA Technika Cieplna zmieniła się w KelvionSpółka w Opolu zajmująca się produkcja urządzeń do wymiany ciepła działa od 1996 roku, obecnie pod nazwą Kelvion. archiwum firmy
Nowi właściciele wysoko ocenili opolską spółkę i zapowiedzieli dalszy jej rozwój. Będą wprowadzać w Opolu nowe produkty i rozbudowywać dział inżynieringu.

GEA Group, do której należała też opolska spółka GEA Technika Cieplna, wydzieliła segment związany z produkcją wymienników ciepła, obejmujący 55 spółek na całym świecie, i przeznaczyła go do sprzedaży. Inwestorem został fundusz Triton, który pod koniec 2014 r. przejął spółki od Grupy GEA. Kolejny rok trwała zmiana nazwy i struktury firmy i od listopada ub.r. roku opolskie przedsiębiorstwo działa pod szyldem Kelvion.

- Przed dwoma tygodniami odwiedzili nas nowi właściciele i wystawili zakładowi wysoką notę. Docenili naszą współpracę i z jednostkami naukowymi, i innymi podmiotami w ramach Stowarzyszenia Park Przemysłowy Metalchem - opowiada Monika Błażejewska-Grudniok, pełnomocnik zarządu firmy. - Zapowiedzieli dalszy rozwój przez przenoszenie do nas nowych produktów i wzmocnienie działu inżynieringu. Dali też zielone światło na udział naszej spółki w kolejnych projektach badawczo-wdrożeniowych - dodaje pełnomocnik.

Opolskie przedsiębiorstwo ma doświadczenie na tym polu, bo realizowało razem z partnerami z Europy (Hiszpanii, Niemiec, Francji) projekt związany z elektrowniami słonecznymi. Efekt współpracy jest taki, że konsorcjum wystąpi teraz o patent na wypracowane w ramach projektu rozwiązanie. - Naszą siłą jest także ponad 80-letnie doświadczenie partnerów należących do Grupy Kelvion. Można się było o tym przekonać podczas ubiegłorocznej konferencji poświęconej energetyce i przemysłowi chemicznemu, organizowanej w Opolu, podczas której koledzy z naszych zagranicznych spółek zaprezentowali innowacyjne rozwiązania - podkreśla Monika Błażejewska-Grudniok.

Opolska spółka od 20 lat wytwarza produkty z zakresu wymiany ciepła (wymienniki ciepła, wieże chłodnicze, urządzenia dla chłodnictwa i klimatyzacji). Obecnie firma zatrudnia 250 własnych pracowników i 50 zewnętrznych.

Grupa Kelvion działa na świecie w przemyśle energetycznym, rafineryjnym, chemicznym, morskim, spożywczym i inżynierii sanitarnej (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska