Więcej informacji o pierwszej pacjentce szpital nie udziela.
Obecnie w opolskim szpitalu tymczasowym utworzonym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu jest 31 łóżek, w tym 10 do intensywnej terapii.
Jak informuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, który organizuje szpital tymczasowy, ich liczba ma zwiększać się do 150 w miarę pozyskiwania nowych pracowników, z czego 38 - z możliwością rozszerzenia do 75 - na intensywnej terapii.
Czytaj także
Adriana Mazurkiewicz-Fornalik zaznacza, że do szpitala tymczasowego kierowani są pacjenci zakażeni COVID-19, ale bez chorób współistniejących czy wymagający innej specjalistycznej opieki.
- Nie zostaną do niego przyjęte na przykład kobiety ciężarne, zakażeni w stanie upojenia alkoholowego czy osoby z chorobami przewlekłymi albo wymagający terapii psychiatrycznej. Takie przypadki kierowane są do placówek specjalistycznych, gdzie mają zapewnioną kompleksową opiekę - wymienia.
Czytaj także
W Tymczasowym Szpitalu Cowid-19 (TSC – 19) pracują osoby zatrudnione na stałe w innych placówkach medycznych w województwie opolskim, m.in. w USK, ale także dojeżdżające na dyżury z innych regionów, między innymi z Dolnośląskiego czy Pomorza.
Dyrektorem TSC-19 został lek. med. Marek Piskozub.
Oni już się zaszczepili na COVID-19. Politycy, aktorzy i cel...
Zmniejszone dostawy szczepionek na COVID-19 do Europy