Opole męczy smog. Oni chcą z nim walczyć [wideo]

Artur  Janowski
Artur Janowski
Członkowie zespołu wystąpili w symbolicznych maseczkach.
Członkowie zespołu wystąpili w symbolicznych maseczkach. Arti
- Powietrze w mieście jest w katastrofalnym stanie - alarmują przedstawiciele zespołu na rzecz czystego powietrza, który powstał właśnie w stolicy województwa.

Do zespołu weszli m.in. Jarosław Pilc (stowarzyszenie Inteligentne Opole), ekolożka Krystyna Słodczyk oraz Grzegorz Ostromecki (znany m.in. z obrony wyspy Bolko, są także przedstawiciele stowarzyszenia rowerowego "Piasta".

- Think tank to komitet doradczy o charakterze organizacji non-profit, zajmujący się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych - wyjaśnia Pilc. - Do celów działalności think tanków należy m.in. poszukiwanie sposobów rozwiązania problemów społecznych i udział w publicznej debacie. Celem think tanku na rzecz czystego powietrza w Opolu jest działalność badawcza oraz edukacyjna w zakresie problemu zanieczyszczenia powietrza, konsekwencji zdrowotnych, sposobów zapobiegania i przeciwdziałania.

W ocenie członków zespołu w Opolu już można mówić o smogu, a powietrze w mieście jest w katastrofalnym stanie. Stale przekraczane są np. dopuszczalne poziomy pyłu zawieszonego. To przekłada się potem na większą liczbę chorób opolan.

- Niestety wielu z nas wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy. Walka o czyste powietrze powinna być dla władz miasta priorytetem, a do tej pory tak nie jest - ocenia Krystyna Słodczyk.

Więcej o tym co zamierza tzw. think thank w piątkowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska