Opole. Problem z podziemnymi kontenerami na pl. św. Sebastiana. Mieszkańcy: "Znowu!"

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Opole. Problem z podziemnymi kontenerami na pl. św. Sebastiana. Mieszkańcy: "Znowu!"
Opole. Problem z podziemnymi kontenerami na pl. św. Sebastiana. Mieszkańcy: "Znowu!" Piotr Guzik
Na pl. św. Sebastiana wykonano podziemne kontenery, aby poprawić estetykę tej części starego miasta. - Od wielu tygodni stoją tu jednak zwykłe kubły, a okolica wygląda szpetnie - skarżą się opolanie. Ratusz tłumaczy, że powodem jest uszkodzenie podziemnych kontenerów.

Podziemne kontenery na pl. św. Sebastiana oddano do użytku na przełomie 2018 i 2019 roku. Ich realizacja pochłonęła około 230 tys. zł. Okoliczni mieszkańcy wskazują, że w przeszłości nie brakowało sytuacji, w których nie mogli z nich korzystać.

- Tak było, gdy przebudowywano sam plac, a potem remontowano okoliczne ulice. Za każdym razem stawiano tu normalne kontenery na kółkach - opowiada pan Marek, mieszkający w okolicy pl. św. Sebastiana.

- W wakacje sytuacja się powtórzyła. Przed wrzutniami pojawiły się zwykłe kubły. Skutek jest taki, że szpecą zmodernizowany plac. Co więcej, pojawiają się tu też inne odpady, jak gabaryty czy opony. I w sumie nie wiadomo, dlaczego tak jest. Nie poinformowano nas też, jak długo potrwa ta sytuacja - wskazuje pan Marek.

Daria Strąk z biura prasowego opolskiego ratusza wskazuje, że tradycyjne pojemniki na odpady stanęły przed tymi podziemnymi, ponieważ zostały one uszkodzone.

- Problemowa część znajduje się pod ziemią. Chcemy, by mieszkańcy mieli jak najszybciej kosze do dyspozycji. Dlatego na ostatniej sesji Rada Miasta [pod koniec sierpnia - dop. red.] przesunęła około 40 tys. zł na ich naprawę. Naprawa nastąpi w ciągu najbliższych tygodni - deklaruje.

Uszkodzenie podziemnych kontenerów stwierdzono podczas letniego przeglądu okresowego. Wspomnianych 40 tys. zł miasto zamierza odzyskać od podmiotu za to odpowiedzialnego. Urzędnicy są na etapie sprawdzania, czy wina leży po stronie pracowników firmy, która odpowiada za ich opróżnianie, czy też uszkodzenie jest owocem wadliwego wykonania ich konstrukcji.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kris
Dlaczego wygląda szpetnie ? Te odpady typu opony, różne nie gabaryty nie pojawiły się tam same. Nie uwierzycie ale to mieszkańcy robią największy syf. Jak się oni nauczą że śmieci mają trafiać do kontenera czy to podziemnego czy pojemnika to będzie porządek.
Dodaj ogłoszenie