Opole. Rejestracja główna USK przeniesiona. Rozpoczynają się prace remontowe w hallu głównym szpitala

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Rejestracja do poradni USK od poniedziałku mieścić się będzie w niebieskich kontenerach przed wejściem głównym do szpitala
Rejestracja do poradni USK od poniedziałku mieścić się będzie w niebieskich kontenerach przed wejściem głównym do szpitala USK
Od poniedziałku, 25 października, pacjenci rejestrujący się do poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu będą przyjmowani w nowym miejscu – mobilnych pomieszczeniach przed głównym wejściem.

Nową rejestrację ulokowano w niebieskich, mobilnych kontenerach (patrząc z parkingu - po prawej stronie od wejścia do szpitala). Zostanie ona uruchomiona w poniedziałek, 25 października. Przeniesione tam zostały wszystkie stanowiska rejestracyjne z hallu głównego.

- Jak zapowiadaliśmy, rozpoczyna się właśnie remont budynku D, w którym znajduje się m.in. rejestracja. Dlatego też przenosimy ją tymczasowo do specjalnie przygotowanych pomieszczeń. W listopadzie wyznaczone zostaną nowe trasy komunikacyjne w remontowanym hallu głównym - mówi Marcin Miga, dyrektor ds. administracyjnych USK w Opolu.

Prace potrwają kilka miesięcy. Po ich zakończeniu rejestratorzy wrócą do zmodernizowanej przestrzeni, dostosowanej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Zmodernizowane zostanie także wejście główne (m.in. powstanie nowy podjazd), sanitariaty i punkt informacyjny.

- Przepraszamy za utrudnienia i niedogodności z powodu prowadzonych w szpitalu remontów. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – mówi Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka prasowa USK w Opolu.

Przebudowa strefy wejścia do szpitala i hallu głównego połączona jest z przebudową powierzchni dawnych poradni chirurgicznej i diabetologicznej (lewe skrzydło budynku) na potrzeby funkcjonowania Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci i dorosłych. Zostanie ona uruchomiona przy al. Witosa przez miasto Opole.

Inwestycja ma kosztować niemal 5,5 mln zł, z czego udział miasta wyniesie ok. 1,6 mln zł. Na pozostałą część szpital dostał dofinansowanie, m.in. krajowego programu unijnego „Dostępność Plus” i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Opolskie wspiera szpitale w walce z Covid-19”. Prace remontowe potrwają do lata 2022 r.     

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska