„Opole, stąd pochodzę”. Konkurs fotograficzny dla opolskich...

  „Opole, stąd pochodzę”. Konkurs fotograficzny dla opolskich uczniów podsumowany

  Zdjęcie autora materiału
  Krzysztof Ogiolda

  Nowa Trybuna Opolska

  Laureaci konkursu fotograficznego na koniec - już z dyplomami - sami zapozowali do wspólnego zdjęcia. Kolejna szansa za rok.
  1/16
  przejdź do galerii

  Laureaci konkursu fotograficznego na koniec - już z dyplomami - sami zapozowali do wspólnego zdjęcia. Kolejna szansa za rok.
  ©Krzysztof Ogiolda

  Na konkurs „Opole, stąd pochodzę” ogłoszony przez PSP nr 16 z okazji 800-lecia Opola napłynęło 76 prac uczniów z miasta i powiatu.
  - Okazało się, że temat jest i łatwy i trudny – mówi przewodniczący jury, opolski fotografik Roman Hlawacz. - Chodząc po ulicach miasta, w którym na co dzień mieszkamy, zatracamy wrażliwość na jego piękno. Te zdjęcia uczniów pomagają się nam zatrzymać, a przynajmniej troszeczkę zwolnić i wydobyć różne detale, które są dla Opola charakterystyczne. Nasi autorzy czasem koncentrowali się na ciekawych szczegółach, na przykład na kłódkach na Moście Groszowym.
  Chętnie fotografowali zarówno architekturę, jak i przyrodę Opola. Może tylko ludzi mogłoby być na konkursowych zdjęciach nieco więcej. Ale – uwzględniając młody wiek autorów, to są naprawdę dobre zdjęcia.

  Laureatami konkursu w kategorii klas I-III zostali: 1. miejsce Aurelia Urbańska (PSP 14), 2. Konrad Piechota (PSP 20), 3. Magdalena Psiurska (PSP 11), wyróżnienia: Wiktoria Karbowniczek (PSP 16) oraz Emilia Podleśna-Barth (PSP Dylaki). Wśród uczniów klas IV-VII wygrał Bartosz Chmurowski (PSP 24) 2. Agata Bęben (PSP 29), 3. Robert Kryska (PSP 29). Wyróżnienia: Anja Podleśna-Barth (PSP Dylaki) i Amelia Karpińska (PSP 29).

  Aurelia Urbańska na podsumowanie konkursu przybyła z dziadkiem, Zdzisławem Linkiewiczem i nauczycielką, Małgorzatą Bidzińską. Na zdjęciach uwieczniła kaczki przy Moście Groszowym, fontannę i panoramę Opola. - Aurelka bardzo się rozwinęła, ma wiele pomysłów, to zwycięstwo będzie ją dodatkowo dopingowało – mówi pani Bidzińska.

  - Sfotografowałem amfiteatr, Młynówkę i stawek przy Barlickiego, czyli miejsca położone blisko siebie – przyznaje Bartosz Chmurowski. - Ale i bardzo mi się one podobały.

  - Do konkursu przystąpili też inni uczniowie naszej szkoły – dodaje nauczyciel Bartka, Marcin Gambiec, - ale jego prace się wyróżniały. Liczyliśmy zatem na... wyróżnienie. Pierwsze miejsce jest miłym zaskoczeniem.
  Zobacz galerię
  - Chcieliśmy tym konkursem, który odbył się już po raz trzynasty uczcić jubileusz naszego miasta – mówi Bożena Rokita, nauczyciel w PSP 16 i współorganizatorka konkursu. - I to się chyba udało. Już teraz myślimy o konkursie przyszłorocznym. Za radą pana Romana Hlawacza jego tematem będzie „Odra. Temat rzeka”.

  Podczas uroczystego podsumowania konkursu i wręczenia nagród laureatom ciekawy spektakl pantomimy uwrażliwiający na potrzebę ochrony przyrody i troskę o Ziemię pokazali uczniowie klasy VI PSP nr 16.

  Opolskie info 24.11.2017
  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Wideo