Opolscy biznesmeni prowadzili lekcje w Ósemce

redakcja
Uczestnictwo w projekcie „Otwarta firma” przyczyniło się również do promocji PLO nr VIII w środowisku lokalnym.
Uczestnictwo w projekcie „Otwarta firma” przyczyniło się również do promocji PLO nr VIII w środowisku lokalnym.
Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII po raz pierwszy przystąpiło do projektu, który dzięki Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Polsce realizowany jest od dwunastu lat. Uczniowie Ósemki dołączyli do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, realizując projekt „Otwarta firma”.

Akcja objęła już młodzież, nauczycieli i przedsiębiorców ze 160 krajów. Pomysłodawcami wydarzenia są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
Honorowy patronat nad tegoroczną edycją projektu objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Koordynacją działań w Ósemce zajęła się Wioletta Barczak, która uważa, że spotkań z praktykami i specjalista-
mi danej dziedziny nie sposób przecenić. - Naszym celem było umożliwienie bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami, których poznanie może zachęcić młodych ludzi do zakładania własnych firm w przyszłości – mówi nauczycielka.

Projekt polegał na zorganizowaniu lekcji – nietypowych, bo prowadzonych przez przedstawicieli lokalnego biznesu, dzięki którym uczniowie Ósemki poznali rynek pracy w najbliższej okolicy i podstawowe zasady funkcjonowania biznesu oraz zrozumieli, że warto wiązać swoją przyszłość z miejscem zamieszkania.

W zajęciach wzięli udział uczniowie aż 14 klas. Młodzież poznała także specyfikę takich zawodów jak fizjoterapeuta, dziennikarz radiowy, instruktor nurkowania, ubezpieczyciel i prawnik. Na warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczniowie analizowali wady i zalety prowadzenia własnej firmy oraz doskonalili umiejętność pisania dokumen­tów aplikacyjnych, w tym CV.

Spotkania z przedstawicielami firm i instytucji dały młodzieży możliwość uzyskania wiedzy, rozwoju umiejętności oraz kształtowania postaw przedsiębiorczych, warunkujących aktywne uczestnictwo w życiu gospodarczym.
Realizacja projektu „Otwarta firma” wsparła uczniów w wyborze kierunku dalszego kształcenia.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska