Opolscy lekarze i pielęgniarki zgłosili się do pracy w szpitalu tymczasowym. Placówka pomieści 142 pacjentów

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Z powodu rosnącej liczby hospitalizacji pacjentów zakażonych koronawirusem konieczne było uruchomienie kolejnych łóżek w szpitalu tymczasowym w Opolu.
Z powodu rosnącej liczby hospitalizacji pacjentów zakażonych koronawirusem konieczne było uruchomienie kolejnych łóżek w szpitalu tymczasowym w Opolu.
Na apel wojewody opolskiego, który zachęcał kadrę medyczną do podejmowania dodatkowych dyżurów w szpitalu tymczasowym w Opolu, odpowiedziało już kilkudziesięciu medyków. W ten sposób uda się w pełni wykorzystać potencjał szpital i przyjąć do niego 142 pacjentów.

Z powodu rosnącej liczby hospitalizacji pacjentów zakażonych koronawirusem konieczne było uruchomienie kolejnych łóżek w szpitalu tymczasowym w Opolu. Problemem były jednak braki kadrowe, które nie pozwalały na obsadzenie wszystkich dyżurów. Brakowało lekarzy anestezjologów, kardiologów, specjalistów chorób wewnętrznych, pulmonologii czy neurologii, a także pielęgniarek anestezjologicznych i ogólnych.

W ubiegłym tygodniu wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaapelował do środowiska medycznego o zgłaszanie się na dyżury w szpitalu tymczasowym. Już pierwszego dnia na apel odpowiedziało kilka osób. A pod koniec tygodnia umowy podpisano z kilkudziesięcioma lekarzami i pielęgniarkami.

- Apel spotkał się z dużym zainteresowaniem lekarzy i pielęgniarek, co spowodowało, iż od 8 listopada placówka będzie mogła funkcjonować w pełni. Dalsze rozmowy z zainteresowanymi pracą w szpitalu prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który pełni rolę patrona szpitala tymczasowego - wyjaśnia wojewoda.

Jak zaznacza – pomimo, iż szpital udało uruchomić się w pełni - specjaliści są nadal poszukiwani.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w walce z epidemią lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, opiekunom medycznym i wszystkim pracownikom jednostek ochrony zdrowia– naszym Bohaterom za Ich postawę – podkreśla Sławomir Kłosowski.

Wojewoda dodaje także, że bez wsparcia i pomocy opolskich mediów oddźwięk apelu nie byłby tak silny. - Dziękuję wszystkim redakcjom za udostępnianie informacji - dodaje.

W szpitalu tymczasowym dostępnych jest 142 miejsc, z czego 30 stanowią łóżka OIOM.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska