Opolscy logistycy obchodzili 25-lecie powstania brygady. Był apel i piknik rodzinny

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Święto 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Logistycy świętowali 25-lecie utworzenia jednostki.
Święto 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Logistycy świętowali 25-lecie utworzenia jednostki. Marcin Żukowski; 10 Opolska Brygada Logistyczna
W piątek 10. Opolska Brygada Logistyczna świętowała 25-lecie istnienia. Jednostka została sformowana jako pierwsza w Polsce brygada logistyczna, co było ściśle powiązane z przystąpieniem Polski do NATO. Od ćwierćwiecza opolscy logistycy wykonują zadania zabezpieczenia logistycznego w kraju oraz za granicą.

W piątek (21 czerwca) 10. Opolska Brygada Logistyczna świętowała 25-lecie istnienia. Jednostka została sformowana jako pierwsza w Polsce brygada logistyczna, co było ściśle powiązane z przystąpieniem Polski do NATO. Od ćwierćwiecza opolscy logistycy wykonują zadania zabezpieczenia logistycznego w kraju oraz za granicą.

- Mija już 25 lat odkąd wszyscy razem piszemy historię 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. To 25 lat naszego udziału w narodowych i międzynarodowych ćwiczeniach wojskowych, zabezpieczanie wojsk, szkolenie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, czy też rezerw osobowych. Realizacja tych wszystkich zadań nie byłaby możliwa bez doskonale wyszkolonego i zmotywowanego personelu - podkreślił płk Mieczysław Spychalski, dowódca 10 Opolskiej brygady Logistycznej. Wymagajmy od wszystkich, a najwięcej od siebie. Współpracujmy ze wszystkimi. Budujmy każdego dnia dorobek Brygady, Ojczyzny i własny - dodał na zakończenie.

Uroczystość rocznicową zorganizowano na terenie opolskiej jednostki wojskowej przy ulicy Domańskiego. Jednym z gości był wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek, który odczytał list wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza. W swojej wypowiedzi podziękował żołnierzom i pracownikom Brygady za żołnierską postawę, patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Po uroczystym apelu logistycy zaprosili uczestników wydarzenia na piknik rodzinny. Najmłodsi mogli zobaczyć z bliska aktualne i historyczne wozy bojowe oraz sprzęt używany przez żołnierzy, pobawić się na dmuchańcach, sprawdzić w strzelaniu, czy wysłuchać i obejrzeć występy artystyczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska