Opolscy logistycy świętują 20-lecie [DUŻO ZDJĘĆ]

  Opolscy logistycy świętują 20-lecie [DUŻO ZDJĘĆ]

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Nowa Trybuna Opolska

  Uroczystą zbiórką z udziałem sztandaru jednostki, kompanii honorowej oraz całego stanu osobowego zainaugurowano obchody 20-lecia istnienia 10. Opolskiej
  1/21
  przejdź do galerii

  Uroczystą zbiórką z udziałem sztandaru jednostki, kompanii honorowej oraz całego stanu osobowego zainaugurowano obchody 20-lecia istnienia 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. ©Kpt. Piotr Płuciennik

  W poniedziałek z okazji jubileuszu 20-lecia 10. Opolskiej Brygady Logistycznej wręczono podziękowania dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, którzy służą w niej od początku jej istnienia.
  Uroczystą zbiórką z udziałem sztandaru jednostki, kompanii honorowej oraz całego stanu osobowego zainaugurowano obchody 20-lecia istnienia 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

  - Początki powstania naszej brygady są nierozerwalnie związane ze staraniami Rzeczypospolitej Polskiej o przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówi kapitan Piotr Płuciennik z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. - Warto pamiętać, że jednym z wymogów naszego wstąpienia do NATO było posiadanie jednostek szybkiego reagowania, które mogłyby skutecznie realizować zadania w sojuszniczych operacjach wojskowych poza granicami kraju.

  Rozumiano również potrzebę posiadania wyspecjalizowanej jednostki, mogącej zapewnić logistyczne wsparcie dla Polskich Kontyngentów Wojskowych.

  Wówczas 10. Brygada Logistyczna była jedyną w swoim rodzaju i przeznaczeniu formacją w Wojsku Polskim. Różniła się specyfiką służby i charakterem działań od wszystkich innych jednostek wojskowych Polskich Sił Zbrojnych.

  W 10. Brygadzie Logistycznej wciąż służy i pracuje 120 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, którzy 20 lat temu współtworzyli opolską jednostkę.

  Pułkownik Szymon Lepiarz każdemu z nich wręczył pamiątkowe dyplomy i podziękował słowami: – W imieniu własnym i całego stanu osobowego 10. Brygady Logistycznej serdecznie dziękuję za dwadzieścia lat służby i pracy w naszej brygadzie. Dziękuję za Wasz trud włożony w formowanie jednostki oraz budowanie jej marki w kraju i na arenie międzynarodowej. Dziękuję za niegasnący zapał do służby i pracy oraz entuzjazm w podejmowaniu nowych wyzwań. Jestem wdzięczny także za chęć do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że stanowicie fundament 10. Brygady Logistycznej”.

  Uroczysta zbiórka była inauguracją obchodów 20-lecia 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. W ciągu całego roku odbywać się będzie szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, do udziału w których zaproszeni zostaną przedstawiciele innych służb mundurowych, organizacji pozarządowych, partnerów społecznych, przyjaciele brygady oraz mieszkańcy Opola.

  Podczas tych wydarzeń żołnierze będą przypominać o ważnych datach z historii logistyków, zaangażowaniu w życie opolskiego garnizonu, bezpieczeństwo województwa opolskiego i realizację sojuszniczych zobowiązań Rzeczypospolitej Polskiej.

  Mianowanie w opolskiej jednostce wojskowej


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo